رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

سامانه‌های هوشمند در تأسیسات آب و فاضلاب

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان؛ مهندس “حسن غلامی” از ادامه توسعه سیستم‌های هوشمند در تأسیسات آب و فاضلاب خبر داد.

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان؛ مهندس “حسن غلامی”  از ادامه توسعه سیستم‌های هوشمند در تأسیسات آب و فاضلاب خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس “حسن غلامی” در جمع مدیران و مسئولان بهره‌برداری مناطق خودگردان و فعالان حوزه بهره‌برداری با توجه به حفاظت و نگهداری تاسیسات آب و فاضلاب گفت: مباحث پدافندی در حفاظت و نگهداری از تاسیسات آب و فاضلاب باید مانند همیشه به نحو مطلوب در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که حفاظت و نگهداری از تاسیسات نقش موثری در ارائه خدمات پایدار به مشترکین دارد؛ این در حالی است که باید تدابیر لازم برای رفع حوادث وقوع بحران‌های احتمالی باید لحاظ گردد تا در این گونه مواقع حوادث در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

وی بر بهره‌گیری از تکنولوژی در ارائه خدمات تاکید کرد و اظهار داشت: توسعه سامانه‌های هوشمند در تاسیسات آب و فاضلاب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به نحوی که بکارگیری از سیستم تله متری، تله کنترل، راه اندازی ایستگاه‌های فشارسنج، اجرای GIS  به‌کارگیری تجهیزات کنترل کیفی آنلاین باید در بخش‌های مورد نظر به قوت ادامه یابد.

معاون بهره‌برداری آبفای استان اصفهان یکی از اهداف مهم را توزیع عادلانه آب برشمرد و خاطرنشان ساخت: به منظور توزیع عادلانه آب علاوه بر توسعه سامانه هوشمند در شبکه آبرسانی، دقت در کشف نشت یابی و رفع آن در کوتاه‌ترین زمان و نیز جدانمودن شبکه آبیاری فضای سبز از آب شرب، احداث منابع استراتژیک، استفاده از تجهیزات کاهنده، عدم واگذاری چاه و منابع تولیدی آب با هر کیفیت و کمیتی به متقاضیان، کنتوردار کردن تمامی منابع تولید و مخازن آب، معرفی سفره‌های آبی جدید، تهیه شناسنامه کمی و کیفی از تمامی چاه‌های موجود در شهرستان‌ها باید مد نظر فعالان این حوزه قرار گیرد تا آب شرب به صورت عادلانه میان مردم توزیع شود.

غلامی توسعه تاسیسات فاضلاب در خدمات‌رسانی بهتر و ارتقای سطح بهداشت عمومی به مردم را بسیار مهم خواند و اظهار داشت: توسعه، تجهیز و بازسازی تصفیه خانه‌های فاضلاب امری ضروری به نظر می‌رسد که شرکت آبفای استان اصفهان در سال‌های اخیر به رقم تنگناهای مالی توانست با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این مهم را به خوبی انجام دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که فرایند تصفیه هم در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در سطح استان اصفهان با روش‌های نوین انجام می‌گیرد و نیز شستشوی شبکه‌های فاضلاب هم به صورت مستمر در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان در پایان یادآور شد: ارائه شاخص‌های کمی و کیفی در بخش انرژی در شرکت آبفای استان اصفهان بیانگر آن است که در این شاخص‌ها آبفای استان اصفهان توانست با حذف راکتیو و نیز تجهیز تاسیسات به دیزل ژنراتور و استفاده از انرژی‌های پاک در کاهش مصرف انرژی موفق عمل نماید.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی