رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

اولین مدیرعامل ساتبا
توسط قائم مقام وزیر نیرو؛

اولین مدیرعامل ساتبا معرفی شد

آیین معارفه اولین مدیرعامل ساتبا برگزار شد و دکتر “سیدمحمد صادق‌زاده” در مراسمی باحضور قائم مقام وزیر نیرو، به‌عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق معرفی شد.

آیین معارفه اولین مدیرعامل ساتبا برگزار شد و دکتر “سیدمحمد صادق‌زاده” در مراسمی باحضور قائم مقام وزیر نیرو، به‌عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق معرفی شد.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این جلسه مهندس “ستار محمودی” با اشاره به اهمیت مبحث بهره‌وری انرژی گفت: ما اگر موفق شویم در کشور ۵ درصد بهره وری انرژی را بالا ببریم به مثابه ۵۰ درصد سرمایه گذاری در این عرصه خواهد بود.
وی افزود: طی سال‌های گذشته موفق شدیم تلفات انرژی را از ۱۵ درصد به ۱۱ درصد کاهش دهیم که بخش عمده آن از طریق بهره وری انرژی بوده است.
قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه استفاده بهینه از منابع، سرمایه‌ها، تجهیزات و دانش همکاران باعث خواهد شد ساتبا به‌عنوان یک حوزه مولد در کشور عمل نموده و موتور محرک برای وزارت نیرو باشد، گفت: از سرمایه‌های بزرگی مانند خورشید، باد و… که دوست‌دار محیط زیست هستند تاکنون کم استفاده کرده‌ایم و لازم است سرعت را افزایش داده و از این ظرفیت‌ها استفاده مطلوب صورت پذیرد.
محمودی در پایان ضمن تقدیر از خدمات مهندس سید حسین سجادی، حکم دکتر صادق زاده به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر وبهره وری انرژی برق (ساتبا) را به وی اعطا کرد.
این گزارش می‌افزاید: مجلس شورای اسلامی قانون ۱۳ ماده ای تشکیل سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) را در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه سال جاری تصویب و شورای نگهبان نیز در ۱۵ دی‌ماه سال جاری مورد تأیید قرار داد.
در ماده یک قانون تشکیل ساتبا آمده است که این سازمان به منظور ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از طریق فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش‌های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، تشکیل می‌شود.
در ماده ۲ به کارگیری بخش خصوصی و حمایت از مشارکت آن، تدوین سیاست‌های تشویقی در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، عملیاتی نمودن استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در سطح صنعتی و انجام وظایف دولت برای تحقق اهداف سازمان، بعنوان موضوع فعالیت سازمان مورد تاکید قرار گرفته است.
در این مراسم، دکتر “سیدمحمد صادق‌زاده” گفت: اقتصاد مقاومتی در کشور بر پایهٔ مردم بنا شده است، بنابراین اگر سیاستهای بهره وری انرژی و انرژیهای نو بر پایهٔ مشارکت مردم بنا شوند ساتبا نقش جهانی پیداخواهد کرد
.
“سیدمحمد صادق‌زاده” طی حکمی از سوی مهندس “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) که از طریق ادغام دو سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) و سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) تشکیل شده است، منصوب شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی