رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

رونق تولید

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت؛ محسن صالحی نیا، اعلام کرد : تاکنون ۱۶ هزار و ۸ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی ، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است .

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت؛ محسن صالحی نیا، اعلام کرد : تاکنون ۱۶ هزار و ۸ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط صنعتی ، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است .

 

به گزارش گروه صنعت ، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  “شاتا” محسن صالحی نیا در نشست خبری امروز خود افزود : از این تعداد ۱۲ هزار میلیارد تومان مربوط به واحدهای صنعتی و معدنی و ۴ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است.

 

وی متوسط پرداخت تسهیلات را یک میلیارد  و ۹۰ میلیون تومان در بخش صنعت و معدن و ۳۰۸ میلیون تومان در بخش کشاورزی عنوان کرد.
به گفته صالحی نیا کل تسهیلات پرداختی در طرح رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی و طرحهای نیمه تمام ۲۲ هزار و ۴۳۳ واحد بوده است که از این تعداد ۹ هزارو ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی ،  حدود ۱۰ هزارو ۷۰۰ واحد جهاد کشاورزی و ۳۱۵۰ طرح نیمه تمام شامل ۱۴۰۰ طرح صنعتی و معدنی و ۱۷۰۰ طرح جهاد کشاورزی بوده است.
وی افزود : حدود ۵۹  هزار واحد تولیدی صنعتی ، معدنی و کشاورزی و طرحهای تولیدی برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۶ هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی شامل  ۱۶ هزار  واحد صنعتی و معدنی و ۳۰ هزار واحد کشاورزی بودند .
صالحی نیا ادامه داد: همچنین از کل واحدهای ثبت نام شده  ۱۲ هزارو ۴۰۰ طرح نیمه تمام  شامل ۴ هزار طرح صنعتی و معدنی و ۸  هزارو ۵۰۰  هزار واحد کشاورزی بودند .
بر اساس آمار بانکهای کشاورزی ، ملی ، ملت ، صادرات ، تجارت ، سپه و صنعت و معدن در این امر پیشتاز بودند.
معاون وزی صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: طی ۱۰ ماهه سال جاری ارزش مطلق تخصیص منابع کل صنعت و تولید ۱۲۴ هزار میلیارد تومان و درصد آن ۲۹ درصد کل تسهیلات بوده است که بخشی از آن تجدید یا تسهیلاتی است که از قبل هم اخذ شده بود و با توجه به شرایط برای تمدید و اخذ آن اقدام شد.

وی میزان کل تسهیلات بخش تولید  را در ۱۰ ماهه سال گذشته  ۸۶ هزار میلیارد تومان و با حدود ۴۳ درصد تغییر در عدد مطلق اعلام کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی