رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

5 طرح فولادی تا خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد

معاون وزیر صنعت از روشن شدن مشعل طرح فولادی شادگان تا پایان همین هفته خبر داد.

معاون وزیر صنعت از روشن شدن مشعل طرح فولادی شادگان تا پایان همین هفته خبر داد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از  باشگاه خبرنگاران، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایمیدرو درباره ۷ طرح فولادی که مقرر شده بود امسال به بهره برداری برسد، اظهار داشت: سرانجام قولی که به مردم در خصوص به بهره برداری رسیدن آهن اسفنجی سه طرح فولادی تا پایان سال داده بودیم به این شکل شد که یکی از آنها در آبان ماه امسال به بهره برداری رسیده و در حال حاضر در سپید دشت در حال تولید است ولی طرح های فولادی شادگان و نیریز با مشکل مواجه شد.

وی ادامه داد: شرکت های اروپایی و آلمانی که قرار بود میزانی از قطعات را برای این طرح‌ها به ما ارائه دهند دو ماهی بدقولی کرده بنابراین موجب شدند که زمان به بهره برداری رسیدن طرح های فولادی فوق به تعویق بیفتد بنابراین حتی اگر خود ما نیز آنها را به راه می انداختیم، ضمانت و یا گارانتی کارخانه از دست می رفت.

معاون وزیر صنعت بیان داشت: هفته گذشت کل تجهیزات طرح های فولادی به تعویق افتاده، وارد کشور شدند و اعلام کردند که مشعل طرح فولادی شادگان تا پایان سال و در همین هفته روشن خواهد شد و به تولید دست پیدا می کنیم.

کرباسیان گفت: برای جبران بدقولی خود ۲ طرح فولادی جدید دیگر به نام‌های سبزوار و میانه به ۲ طرح تعویق افتاده شادگان و نیریز اضافه شده و حداکثر تا پایان خرداد ماه به بهره برداری خواهند رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی