رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

567 میلیارد تومان تسهیلات به صنایع راکد فارس

استاندار فارس گفت: صنایع راکد فارس ۵۶۷ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

استاندار فارس گفت: صنایع راکد فارس ۵۶۷ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحمدعلی افشانی استاندار فارس گفت: صنایع راکد و نیمه فعال این استان ۵۶۷ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کردند و مشکل نقدینگی فراروی این واحدها از میان برداشته شد.

افشانی افزود:  استان فارس به میزان ۱۱۰ درصد سهم تعیین شده برای این استان به تعهدات خود در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید عمل کرده است و این در حالی است که متوسط پرداخت این تسهیلات در سطح کشور ۵۷ درصد است.

وی با بیان اینکه استان فارس همچنین برترین عملکرد را در میان استان های کشور در زمینه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته است، ادامه داد: از سال ۴۴ تا ابتدای فعالیت دولت یازدهم ۶۰۴ روستا در استان فارس گازرسانی شده بودند و تنها در دولت تدبیر و امید ۷۴۳ روستا گازرسانی شده است که معادل ۵۰ سال گازرسانی به اضافه ۱۴۳ روستا است.

افشانی بیان کرد: علاوه بر این روستاها، ۲۶ شهر در دولت تدبیر و امید در استان فارس گازرسانی شده اند.

وی اظهار داشت: فساد موریانه وار ساختار اداری را خواهد خورد و قاچاق کالا نیز نوعی فساد است چرا که بدون پرداخت عوارض و بدون هیچ کنترلی وارد بازار می شود و توان رقابت را از کالای ایرانی می گیرد.

استاندار فارس در ادامه اظهار کرد: در شورای عالی آب تصمیمات خوبی برای استان گرفته شده که اعتبار آبخیزداری استان برای سال ۹۶ سه برابر شده همچنین مصوب شده که۳۵۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گیرند که شهرستان خرم بید باید از این فرصت استفاده کند.
افشانی گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با خشکسالی تغییر الگوی کشت و تغییر روش آبیاری است.
وی افزود: حاکمیت قانون نیاز امروز جامعه است و بیماری’ افتخار کردن به عدم حاکمیت قانون’ باید درمان شود.
افشانی ادامه داد: ۲ طرح ساخت کتابخانه و ساخت پارک را در شهرستان دنبال و اجرایی خواهیم کردو آموزش و پرورش باید کتابخوان تربیت کند.

 استاندار فارس تصریح کرد: با افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان محور صفاشهر از رونق نخواهد افتاد چرا که تریلر و کامیون نمی تواند از این آزادراه عبور کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی