رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

نخستین همایش ملی انرژی های نو و توسعه پایدار

دانشگاه ولایت نیز که در شهرستان ایرانشهردر قلب منطقه بلوچستان همواره در توسعه علمی منطقه پیشرو بوده است به عنوان متولی همایش انرژی های نو و توسعه پایدار، نخستین همایش ملی انرژی های نو و توسعه پایدار را برگزار می کند

نخستین همایش ملی انرژی های نو و توسعه پایدار

نخستین همایش ملی انرژی های نو و توسعه پایدار

برگزار کننده: دانشگاه ولایت

تاریخ برگزاری: ۷ و ۸ اسفند ۱۳۹۵

تاریخ ارسال مقاله:  ۱ بهمن ۹۵

محل برگزاری: -سیستان و بلوچستان – ایرانشهر –  دانشکده فنی دانشگاه ولایت

حوزه های تحت پوشش: – برق، الکترونیک، عمران، معماری و شهرسازی، کشاورزی، محیط زیست، مکانیک، صنایع، مواد، متالوژی، معدن

.

امروزه استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر بطور فزاینده ای افزایش می یابد ،اغلب کشورهای پیشرفته سرمایه گذاری فراوانی در بخش انرژی انجام میدهند. روند رو به اتمام انرژی های فسیلی و آلایندگی محیط زیست ،اقبال جوامع رابه استفاده از انرژی های نو بیشتر نموده است.

انرژی های پاک مانند انرژی خورشیدی ،باد و گرمایی زمین از این جمله به شمار می روند.در این زمینه کشور ایران دارای پتانسیل بسیار بالایی می باشد بگونه ای که در بسیاری از نقاط کشور میزان باد مناسب جهت بهره گیری وجود دارد.

همچنین میزان تابش خورشید در بسیاری مناطق در ایران بیش از ۱۰ ساعت در روز است به همین دلیل سرمایه گذاری و اطلاع رسانی در این حوزه از اهمیت فراوان برخوردار است .علیرغم افتتاح چندمین نیروگاه مختلف از انرژی های نو در کشور هنوز با توجه به پتانسیل بالای ایران در استفاده از انرژهای پاک ظرفیت فراوانی در این بخش وجود دارد .به همین دلیل همایش انرژی های نو و توسعه پایدار در دانشگاه ولایت ایرانشهر در اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد.علاقه مندی مردم ومحققان منطقه و ظرفیت استان سیستان و بلوچستان در استفاده از انرژی های پاک اهمیت برگزاری همایش را بیشتر می نماید..

دانشگاه ولایت نیز که در شهرستان ایرانشهردر قلب منطقه بلوچستان همواره در توسعه علمی منطقه پیشرو بوده است به عنوان متولی همایش انرژی های نو و توسعه پایدار ازمحققان و اندیشمندان برای شرکت در همایش دعوت به عمل می آورد. در این همایش از کلیه مقالات و تحقیقات انجام شده در مورد انرژی های نو و توسعه پایدار در علوم مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی کامپیوتر و علوم رایانه و همچنین محیط زیست و … به همراه محققان محترم حوزه انرژی دعوت به عمل می آید.

 

محورهای کنفرانس:


استفاده از انرژی های نو و توسعه پایدار در

  • مهندسی عمران
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • مهندسی معدن
  • مهندسی زمین شناسی
  • مهندسی کشاورزی

اطلاعات تماس:


دبیر علمی کنفرانس: دکتر احسان عدیلی

دبیر اجرایی کنفرانس: دکتر احسان عدیلی

وب سايت همايش: conf.isc.gov.ir/resd95

ایمیل: energyconf1395@gmail.com

پوستر کنفرانس:


نخستین همایش ملی انرژی های نو و توسعه پایدار

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی