رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

طرح «نفت در برابر کالا»

وزیر انرژی روسیه با اشاره به طرح «نفت در برابر کالا» اعلام کرد، حجم اولیه خرید نفت روسیه از ایران بر اساس طرح نفت در برابر کالا ۵ میلیون تن در سال است.

وزیر انرژی روسیه با اشاره به طرح «نفت در برابر کالا» اعلام کرد، حجم اولیه خرید نفت روسیه از ایران بر اساس طرح نفت در برابر کالا ۵ میلیون تن در سال است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری آذرنیوز، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اعلام کرد، حجم اولیه خرید نفت روسیه از ایران بر اساس طرح نفت در برابر کالا ۵ میلیون تن است.

نواک گفت، حجم خرید نفت از ایران بر اساس توافق سواپ نفت در برابر کالا ( طرح «نفت در برابر کالا» ) ممکن است به ۱۰۰ هزار بشکه در روز و حدود ۵ میصادراتلیون تن در سال برسد.

وی افزود، هماهنگی در مورد شرایط این موافقتنامه ادامه دارد.

وزیر انرژی روسیه در حاشیه کنفرانس انرژی سراویک گفت: «حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز (از ایران وارد خواهد شد) در حالی که این رقم سالانه حدود ۵ میلیون تن خواهد بود.»

«در حال حاضر ما داریم در این مسیر کار می کنیم. ما امیدواریم که این (هماهنگی شرایط) در آینده نزدیک به اتمام برسد.»

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران در ماه گذشته میلادی گفته بود که کشورش یک موافقتنامه فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به روسیه امضا خواهد کرد.

جذابیت این مکانیزم برای ایران در دوران تحریم های غرب بسیار بالا بود، زیر در آن دوران ایران نمی توانست آزادانه نفت خود را در بازارهای بین المللی به فروش برساند.

نواک پیشتر گفته بود، ایران و روسیه می توانند به رغم لغو تحریم ها باز هم توافق «نفت در برابر کالا» را اجرایی کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی