رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

سرمایه گذاری کویت در پروژه های ساخت لوله های نفتی پاکستان

مسئولان وزارت نفت کویت پس از رایزنی با دولت پاکستان از توافق دوجانبه برای افزایش سرمایه گذاری ها در صنعت نفت این کشور خبر دادند.

مسئولان وزارت نفت کویت پس از رایزنی با دولت پاکستان از توافق دوجانبه برای افزایش سرمایه گذاری ها در صنعت نفت این کشور خبر دادند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ایرنا این سرمایه گذاری ها پس از سفر هفته گذشته نواز شریف نخست وزیر پاکستان به کویت و مذاکره بر سر توسعه مراودات اقتصادی دو کشور انجام می شود .

بر اساس جدیدترین توافق های به عمل آمده کویت برای احداث پروژه ساخت لوله های نفتی جهت انتقال محصولات و فرآورده های نفتی از جنوب به شمال پاکستان و استفاده آن از در شهر پنجاب، میلیون ها دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

بنا بر اعلام طرف کویتی مسئولان دو کشور همچنین در سفر اخیر نواز شریف به کویت بر سر ساخت یک پالایشگاه نفتی جدید در ایالت بلوچستان پاکستان گفتگو کرده و طرف کویتی نیز برای ارزیابی این پرونده هیأتی را به پاکستان اعزام کرده است.

همچنین دولت پاکستان سعی می کند با ارائه تسهیلات به کویت همکاری های دو کشور در زمینه صنایع نفت را توسعه بخشد .

شرکت نفت کویت اعلام کرده است که واحد اکتشافات نفت این شرکت در خارج از کشور، از ۲۵ سال قبل با پاکستان همکاری داشته است و تاکنون بیش از یک میلیارد دلار بر روی طرح های مختلف در مناطق جنوب شرق این کشور در ایالت سند سرمایه گذاری کرده است و اخیرا نیز برنده مناقصه ای برای انجام عملیات کاوش واکتشاف نفت در شمال غرب پاکستان شده است.

پاکستان اگرچه دارای یک سری ذخایر نفت و گاز است اما تولیدات نفت و گاز این کشور در شرایط کنونی، برای مصرف صنایع و جمعیت ۱۸۵ میلیون نفری این کشور کافی نیست. این کشور در شرایط کنونی به شدت به واردات انرژی وابسته است و همزمان سعی دارد، میزان تولیدات نفت و گاز خود را افزایش دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی