رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

تجربه بزرگترین افت هفتگی قیمت سنگ آهن در سه ماه اخیر

آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا جمعه اخیر ۸۶ دلار و ۵۰ سنت هر تن سی اف آر چین ثبت شد که ثبات داشت ولی در مجموع ۴ دلار افت قیمت هفتگی را ثبت کرده

 آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد استرالیا جمعه اخیر ۸۶ دلار و ۵۰ سنت هر تن سی اف آر چین ثبت شد که ثبات داشت ولی در مجموع ۴ دلار افت قیمت هفتگی را ثبت کرده است.

قیمت قرارداد سنگ آهن در بورس دالیان نیز ۲ دلار افت قیمت روزانه و ۵ دلار کاهش قیمت هفتگی را تجربه نمود.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ایفنا، در سه ماه اخیر این میزان افت قیمت هفتگی در بازار نقدی سنگ آهن وارداتی در چین بی سابقه بوده است. موجودی سنگ آهن بنادر چین بالاست و نشان می دهد مازاد عرضه هنوز چشمگیر است. بازارهای فیوچرز و فولاد نیز هفته گذشته از بازار سنگ آهن حمایت نکردند.

آخرین موجودی سنگ آهن بنادر چین ۱۳۱ میلیون و ۲۹۰ هزار تن ثبت شده که تاکنون سابقه نداشته و ۱۵ درصد نسبت به اواخر سال ۲۰۱۶ و ۳۵ درصد نسبت به مارس سال گذشته بالاتر است.

بازار فولاد نیز در چین ضعیف شده و تقاضا کم است و موجودی بازار بالاست. بیلت در بازار داخلی ۶ دلار رشد روزانه داشته ولی نسبت به جمعه هفته قبل هنوز ۹ دلار پایین تر بود.

برای روزهای آتی روند بازار روشن نیست. از یک طرف پایان زمان محدودیت تولید فولاد در استان هبی به معنای افزایش تقاضای سنگ آهن است ولی از طرفی تجار نگرانند این امر بر قیمت فولاد فشار بیشتری بیاورد چون عرضه بالا می رود.

در حال حاضر قیمت های درخواستی خرید سنگ آهن ۸۴ تا ۸۵ دلار هر تن سی اف آر است و جو بازار منفی است. ولی شاید به مرور با افزایش خرید ها قیمت بالاتر برود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی