رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۶ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 18 April

انرژی های تجدیدپذیر
نایب رئیس کمسیون انرژی اعلام کرد؛

انرژی های تجدید پذیر نیاز به سرمایه گذاری دارند

نایب رئیس کمسیون انرژی؛ حسین امیری خامکانی، با اشاره به جایگاه انرژی های نو در کشور های دیگر گفت: انرژی های تجدید پذیر نیاز به سرمایه گذاری دارند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین امیری خامکانی نایب رئیس کمسیون با بیان اینکه انرژی های تجدیدپذیر تکنولوژی جوانی است و هزینه های تولید آن چه در زمینه خورشیدی و چه در زمینه بادی بالا بوده، افزود: به دلیل هزینه بر بودن این انرژی ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

امیری خامکانی ادامه داد: مدتی با پیشرفت تکنولوژی نانو استفاده از این نوع انرژی ها و بهره مندی از انرژی های پاک بهتر و روان تر شده و هزینه های تولید نیز کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کشورهای توسعه یافته چون آلمان و فرانسه در این زمینه سرمایه گذاری های خوبی انجام داده اند، اما متاسفانه ما درا ین زمینه عقب هستیم.

نایب رئیس کمسیون انرژی بیان داشت: با اینکه ما در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هدفگذاری کرده و راه های مختلفی را رفته‌ایم اما در رسیدن به آن موفق نبوده ایم.

امیری خامکانی تصریح کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار داخلی دولت را موظف به خرید تضمینی از انرژی های بادی و خورشیدی کرده ایم تا برای سرمایه گذاران مشوقی بوده و دراین زمینه ورود پیدا کنند.

وی گفت: بعد از برجام نیز برای سرمایه گذاری در زمینه های انرژی های پاک افراد بسیار زیادی چه از فضای داخلی و چه از فضای خارجی پای کار آمده اند اما بخشی به علت دموکراسی داخل کشور و بخش دیگر به علت ناپایداری های سیاست های حاکم بر آینده برجام منجر شد تا سرمایه گذاری در این زمینه محقق نشود.

نایب رئیس کمسیون انرژی تاکید کرد: در فضای بعد از برجام خیلی نتوانسته ایم انرژی های تجدیدپذیر را توسعه دهیم و باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای تحقق این امر جای کار بسیار است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی