رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 6 July

رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق

وزیر نیرو در حکمی «سیدمحمد صادق زاده» را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) منصوب کرد.

وزیر نیرو در حکمی «سیدمحمد صادق زاده» را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) منصوب کرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) از ادغام ۲ سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) و سازمان انرژی های نو ایران (سانا) تشکیل شده است.

رییس جمهوری اسلامی ایران بیست و ششم بهمن ماه قانون اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) را برای اجرا به وزارت نیرو ابلاغ کرد.

در ماده یک این قانون آمده است: با هدف ارتقای بهره‌وری انرژی و استفاده هرچه بیشتر از منابع تجدیدپذیر و پاک از راه فراهم سازی زیرساخت‌های لازم در کشور و افزایش بهره‌وری عرضه انرژی و کاهش تلفات انتقال، توزیع و مصرف انرژی در کشور و استفاده از روش های تولید برق تجدیدپذیر و پاک، «سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق» به صورت موسسه دولتی وابسته به وزارت نیرو تشکیل می‌شود.

برپایه این گزارش، «سیدحسین سجادی» مدیرعامل پیشین سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)، نیز به عنوان مشاور معاون برق و انرژی وزیر نیرو منصوب شد.

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی