رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

محصولات پتروشیمی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اعلام کرد؛

۱۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شد

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تاکنون نزدیک به ۱۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شده است که تا پایان امسال به ۲۱ میلیون تن افزایش می یابد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: تاکنون نزدیک به ۱۷ میلیون تن محصولات پتروشیمی صادر شده است که تا پایان امسال به ۲۱ میلیون تن افزایش می یابد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «مرضیه شاهدایی» امروز ( چهارشنبه ) درباره وضعیت صادرات محصولات پتروشیمی گفت: برآورد می شود امسال ارزش صادرات محصولات پتروشیمی به نزدیک به ۹ میلیارد دلار برسد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره میزان تولید محصولات پتروشیمی کشور گفت: تا پایان دی ماه بیش از ۴۸ میلیون تن تولید داشتیم که برآورد می شود این میزان تا پایان امسال به ۵۲ میلیون تن برسد.

وی یادآوری کرد: رشد تولید محصولات پتروشیمی نسبت به پارسال ۲۰ درصد است که این افزایش تولید از بهبود عملکرد مجتمع های موجود و همچنین راه اندازی طرح های جدید ناشی می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در سال ۱۳۹۵ هشت مجتمع پتروشیمی به بهره برداری رسید و قرار است چهار مجتمع دیگر نیز بزودی به طور رسمی افتتاح شود.

به گزارش ایرنا، پارسال ۱۹ میلیون تن محصول پتروشیمی صادر شد که بر اساس برآوردهای اولیه پیش بینی می شد میزان صادرات امسال به ۲۰ میلیون تن افزایش یابد اما با توجه به بهبود عملکرد شرکت ها میزان صادرات ۲۱ میلیون تن تخمین زده می شود.

ایران در نظر دارد تا سال ۱۴۰۴ میزان تولید محصولات پتروشیمی را به ۱۴۰ میلیون تن در سال افزایش دهد که برای تحقق آن به ۷۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی