رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

دکتر محمد دورعلی

دکتر محمد دورعلی استاد تمام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف است که ۷ سال متوالی عنوان استاد برجسته دانشگاه را از آن خود کرده است. وی همچنین برنده‌ی جایزه خوارزمی و جایزه علامه طباطبایی است.

 

دکتر محمد دورعلی
  نام: محمد دورعلی

  سمت: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف

  رتبه علمی: استاد تمام

  مدارک:

دکترا، مهندسی هوافضا از دانشگاه MIT آمریکا

فوق لیسانس، مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

لیسانس، مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف

.

دکتر محمد دورعلی استاد تمام دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف است که ۷ سال متوالی عنوان استاد برجسته دانشگاه را از آن خود کرده است. وی همچنین برنده‌ی جایزه خوارزمی و جایزه علامه طباطبایی است.


ایشان از دانش آموختگان دوره کارشناسی مهندسی مکانیک درسال های ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۳ دانشگاه صنعتی شریف، که مدرک کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۵۵ در همین رشته، و مدرک دکتری خود را در رشته‌ی مهندسی هوافضا از دانشگاه MIT آمریکا در سال ۱۳۵۹ اخذ کردند.


دکتر دورعلی، پس از اتمام تحصیل و بازگشت به وطن، به دلیل انقلاب فرهنگی در ابتدا وارد صنعت شد و پس از بازگشایی دانشگاه ها در ابتدا با سمت استادیاری به دانشگاه صنعتی اصفهان و سپس در سال ۶۷ به دانشگاه صنعتی شریف بازگشت.


وی نویسندگی بیش از ۱۰۰ مقاله علمی در نشریات و کنفرانس های مختلف ملی و بین المللی و انجام بیش از ۴۰ پروژه نوآورانه صنعتی موفق در کشور را در کارنامه خود دارد.


دکتر دورعلی ۷ سال متوالی عنوان استاد برجسته دانشگاه را از آن خود کرده است. وی همچنین برنده‌ی جایزه خوارزمی و جایزه علامه طباطبایی می‌باشد. این استاد دانشکده‌ی مهندسی مکانیک هم اکنون در زمینه‌های تخصصی طراحی سیستم، اتوماسیون و پیشرانش فعال است.

 

مسئوليت های علمی و دانشگاهی:

 

– مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اصفهان

– مدیر گروه سنجش و نظارت دانشگاه و معاون آموزشی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف

 

مسئوليت های اجرايی:

 

– سرپرست پروژه طراحی و ساخت گاورنرهای نیروگاهی کشور

 

جوايز و عناوين افتخاری:

 

– استاد برجسته دانشگاه

– برنده‌ی جایزه خوارزمی

– جایزه علامه طباطبایی

 

 

آشنایی با مرکز طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی

این مرکز با هدف ارتقاء فن آوری در زمینه های طراحی و ساخت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی، اتوماسیون و انجام پروژه های فن آورانه از سال ۱۳۸۵ تا کنون به مدیریت دکتر محمد دورعلی (عضو هیئت علمی دانشگاه شریف) و همکاری فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و مهندسین مجرب شکل گرفته و دارای برنامه زمان بندی بلند مدت برای حضور در صنعت و ایجاد تحول در آن است.

در سال های اخیر پروژه های زیادی در این مرکز انجام شده اند که اکثریت آنها پروژه های صنعتی بوده که منجر به محصول نهایی و تجاری در حد صنعت روز دنیا شده اند و اکثر آنها این ویژگی را داشته اند که یا برای اولین بار در ایران و بعضا در دنیا انجام شده اند و یا اینکه توان فنی و مهندسی لازم برای انجام آن در صنعت وجود نداشته است. از اصول اساسی مرکز در انجام پروژه ها دقت، کیفیت، ظرافت و قابل رقابت بودن محصولات با صنعت روز دنیا و نیز تجاری بودن محصولات تولید شده است.

این مرکز افتخار حضور و خدمت رسانی در صنایع مختلف داخل کشور از جمله شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ، شرکت فراب، شرکت مپنا، صنایع نظامی سمت، شهرداری تهران، پالایشگاه های نفت و گاز، شرکت­های حمل و نقل و صنایع بسته بندی مواد غذایی و … داشته و به تازگی با حضور در بازار خارجی و انجام پروژه های صنعتی برون مرزی به عنوان مرکزی پیشرو در صدور تکنولوژی به خارج از کشور مطرح است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی