رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

تولید کنسانتره مس

افزایش تولید شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» باعث شده است که میزان تولید کنسانتره مس کشور در ۱۱ ماهه امسال ۱۰ درصد افزایش یابد.

افزایش تولید شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» باعث شده است که میزان تولید کنسانتره مس کشور در ۱۱ ماهه امسال ۱۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا از ایمیدرو، شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران شامل «مس سرچشمه»، «مس سونگون» و «مس میدوک» از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه، ۹۸۲ هزار و ۹۵ تن کنسانتره مس تولید کردند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۸۹۳ هزار و ۸۳۹ تن بود.

میزان تولید کنسانتره این شرکت ها در بهمن ماه، ۸۷ هزار و ۴۵ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۸۹ هزار و ۱۰۴ تن)، ۲ درصد کاهش نشان می دهد.

از ابتدای فروردین تا پایان بهمن امسال، مجتمع های «مس سرچشمه» و «مس میدوک»، ۲۰۷ هزار و ۷۵۰ تن «مس آند» و ۱۷۳ هزار و ۴ تن «مس کاتد» تولید کردند که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۳ درصد کاهش و حدود یک درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید این محصولات ( مس آند و مس کاتد) طی بهمن ماه نیز به ترتیب ۱۸ هزار و ۹۰ تن و ۱۵ هزار و ۶۴۴ تن بود.

همچنین طی ۱۱ ماهه سال ۹۵، مجتمع مس سرچشمه ۵۴۱۹ تن «کنسانتره مولیبدن» و مس سونگون ۱۰۶۵ تن مولیبدن تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۵۶۵۴ تن کنسانتره مولیبدن و ۶۲۷ تن مولیبدن)، به ترتیب ۴ درصد کاهش و ۷۰ رشد نشان می دهد.

مجتمع های مس سرچشمه، مس سونگون و مس میدوک طی ۱۱ ماهه امسال، ۴۴ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۴۷ تن سنگ سولفیدی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۶۳ تن بود که حاکی از افزایش ۹ درصدی تولید این محصول است. میزان تولید سنگ سولفیدی در بهمن ماه نیز ۳ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۴۸۴ تن اعلام شد که حاکی از رشد یک درصدی تولید این محصول در ماه یاد شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی