رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

وزیر نیرو اعلام کرد؛

آب شرب ۴ میلیون روستایی تامین شد

وزیر نیرو از تامین آب شرب ۴.۲ میلیون روستایی در سه سال اخیر خبر داد و گفت: از ابتدای دولت تا امروز آبرسانی به ۵۲۰۰ روستای کشور انجام شده است.

وزیر نیرو از تامین آب شرب ۴.۲ میلیون روستایی در سه سال اخیر خبر داد و گفت: از ابتدای دولت تا امروز آبرسانی به ۵۲۰۰ روستای کشور انجام شده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید چیت چیان گفت: بحث آبرسانی به روستاهای فاقد تاسیسات مناسب آبرسانی از ابتدای دولت مورد توجه ما بود و با تلاش هایی که صورت گرفت و همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و دولت محترم توانستیم بحث آبرسانی روستایی را دارای ردیف اعتباری در بودجه کنیم.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه تعیین ردیف اختصاصی آبرسانی روستایی در قانون بودجه نقطه عطفی در اجرای پروژه های روستایی بود؛ گفت: موفق شدیم یک مرحله به میزان ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های آبرسانی روستایی بگیریم که این تخصیص مالی موجب شد تا بسیاری از پروژه ها در این بخش فعال شوند.

وی افزود: با این تزریق مالی؛ از ابتدای دولت یازدهم تا امروز تعداد روستاهایی که بهره مند از نعمت آب شرب و سالم شدند به ۵۲۰۰ روستا رسیده که جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و۲۰۰ هزار نفر از جمعیت روستاییان کشور را شامل می شود.

چیت چیان تصریح کرد: از این تعداد؛ آبرسانی به بیش از ۲ میلیون نفر در سال ۹۵ بوده که تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی کمک شایان توجهی به اجرا و تکمیل این طرح ها کرد.

وزیر نیرو با اشاره به موافقت مجلس با تخصیص ۳۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای ادامه اجرای طرح های آبرسانی روستایی گفت: اجرای طرح های آبرسانی روستایی را تا حذف تمامی آبرسانی های سیار و جایگزینی آن با تاسیسات مناسب آبرسانی ادامه می دهیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی