رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

صنعت
رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛

سرمایه گذاری در صنعت باید افزایش یابد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت : این صنعت است که می تواند ایجاد اشتغال کند و کشور را از نظر صادرات ارتقا دهد وباید سهم آن در سرمایه گذاری افزایش یابد و در این زمینه مجلس مدافع صنعت است.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت : این صنعت است که می تواند ایجاد اشتغال کند و کشور را از نظر صادرات ارتقا دهد وباید سهم آن در سرمایه گذاری افزایش یابد و در این زمینه مجلس مدافع صنعت است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  “شاتا” علی لاریجانی در مراسم رونمایی از خودروی ایرانی کوییک با تاکید بر توجه به بخش تحقیق و توسعه افزود : یکی از ضعف های کشور نبود نگاه به بخش تحقیق و توسعه است و این باعث عقب ماندگی از فناوری های جدید شده و متخصصین که ذهن جوانی دارند، می توانند به پیشرفت کشور کمک کنند

وی تصریح کرد : یکی از بخش هایی که ما در قانون برنامه هم به آن توجه کردیم در صنعت همین بخشR&D  و رونق دادن به اینگونه مراکز تحقیقاتی بود.

رییس قوه مقننه تصریح کرد : سهم صنعت از تسهیلات بانکی باید مشخص شود و این نباید میلی باشد .
لاریجانی ادامه داد: این را در سالهای قبل هم اصرار داشتیم مشخص باشد ولی نهایتا در قانون بودجه مقرر شد ۴۰ درصد تسهیلات به صنعت اختصاص یابد.
لاریجانی اضافه کرد: خودروسازی بخش مهم و پایه ای برای صنعت کشور است و ایران باید از این جهت گام های مختلف در زمان های متفاوت بر می داشت.
وی اظهار کرد : خودروسازی در مسیر درستی حرکت می کند و در این زمینه باید از تجربیات دیگران استفاده و آن را بومی کنیم ، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید ملی با رویکرد صادراتی.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات سایپا افزود :  اضطراب هایی که در این موسسه از نظر مالی وجود داشت مایه تاسف بود اما گزارش های خوشحال کننده امروز نشان می دهد که این مشکل در حال ساماندهی است.
لاریجانی یادآور شد : در نوع قراردادها کشاندن دانش به داخل کشور و ایجاد روشهای مختلف صادراتی بخش عمده فکر اقتصاد مقاومتی است و تولیدات باید قابل رقابت و از ایمنی و بهره وری خوب برخوردار و دارای جاذبه باشد.
وی ادامه داد: در صنعت خودرو هم به بعد ایمنی و‌ محیط زیستی باید زیاد توجه کنیم تا مردم به راحتی از آن استفاده کنند و بهره وری کار باید قابل رقابت باشد .

لاریجانی خطاب به نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: باید پیگیری کنید که چرا صنایع در این کشور ناگهان دچار مشکل می شود چراکه وقتی بنگاهها درست کار نکند کلان اقتصاد دچار مشکل می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی