رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

کالاهای خارجی
تاکید معاون سابق دومای روسیه بر تولید ملی؛

خرید کالاهای خارجی فقر آور است

سرگئی بابورین معاون سابق دومای روسیه گفت: تکیه بر مصرف تولیدات ملی و پرهیز از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد، افزون بر شکوفایی اقتصادی، پایه های استقلال کشور را پایدارتر می کند و در غیر این صورت فقر آور است. به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری […]

سرگئی بابورین معاون سابق دومای روسیه گفت: تکیه بر مصرف تولیدات ملی و پرهیز از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد، افزون بر شکوفایی اقتصادی، پایه های استقلال کشور را پایدارتر می کند و در غیر این صورت فقر آور است.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا،  بابورین در گفت وگو با این خبرگزاری در مسکو گفت: مردم روسیه از سه سال پیش با تشدید تحریم ها و سیاست های ضدروسی غرب به بهانه مشکلات داخلی اوکراین به استفاده از تولیدات داخلی توجهی ویژه پیدا کرده اند.

وی ادامه داد: اکثریت مردم روسیه امروز به این باور رسیده اند که باید حتی الامکان با خرید کالاهای داخلی به اقتصاد کشور خود کمک کنند و نوعی خواسته و ابتکار ملی در این زمینه به وجود آمده است.

بابورین که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ مسئولیت ریاست دانشگاه دولتی اقتصادی پلخانوف مسکو را برعهده داشته است، می گوید: کشورهای غربی با دامن زدن به مصرف گرایی و استفاده از کالاهای خارجی ساخت خود، نفوذ هدایت شده را در کشورهای هدف افزایش می دهند.

مقام سابق روس و کارشناس ارشد مسائل بین المللی اظهار کرد: روسیه در سال های دهه ۹۰ میلادی و پس از فروپاشی شوروی با از دست رفتن جایگاه اقتصادی، به شدت به غرب وابسته شد و بخش های تولیدی آسیب دیدند.

بابورین تصریح کرد: این مساله باعث وابستگی اقتصادی به غرب شد و بسیاری از کالاهایی که می شد در داخل کشور تولید کرد با قیمت گزاف از غرب خریداری شد.

کارشناس روس افزود: اما این وضعیت بتدریج تغییر کرد و در سه دوره ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین شاهد شکوفایی بخش هایی از اقتصاد کشور هستیم.

وی افزود: در سال های اخیر حرکت رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی و واردات عمده کالا از خارج به ویژه غربی و تحریم کننده روسیه سرعت بیشتری یافته است.

معاون سابق دوما در ادامه همچنین با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات گفت: همگام با حرکت در راه خودکفایی باید فرهنگ استفاده از کالاهای ساخت داخل ترویج شود و ایران نیز تجربه خوبی در این عرصه دارد و فرهنگ سازی مناسبی انجام گرفته است.

بابورین افزود: در روسیه متاسفانه هنوز فرهنگ مصرف گرایی حاکم است و مصرف کننده روسی با وجود شعارهای ملی که در سطح جامعه برای مبارزه با سلطه جویی غرب وجود دارد، استفاده از  کالاهای خارجی لوکس را ترجیح می دهد.

وی ادامه داد: باید فرهنگی رایج شود تا کالاهای داخلی برای حمایت از صنایع ملی و افزایش فرصت های شغلی جایگاه بهتری پیدا کند و تولیدکنندگان نیز کمتر به فکر سودجویی خود باشند و برنامه افزاتیش کیفیت کالا را همیشه اجرا کنند.

بابورین خاطرنشان کرد: با این رویکردها می توان پایه های استقلال کشور را تحکیم بخشید و اعتماد به نفس برای دفاع از منافع ملی را در عرصه های مختلف به دست آورد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی