رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

ایران تامین کننده خوراک
با امضای تفاهمنامه مناطق نفت خیز جنوب و پرگاس؛

ایران تامین کننده خوراک ۴ میلیون بشکه ای فیلیپین می شود

مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس؛ مسعود بشارتی، از انعقاد اولین تفاهم نامه همکاری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور توسعه میادین نفت وگاز شادگان و کرنج خبر داد و گفت: ایران تامین کننده خوراک ۴ میلیون بشکه ای فیلیپین می شود.

مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس؛ مسعود بشارتی،  از انعقاد اولین تفاهم نامه همکاری با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور توسعه میادین نفت وگاز شادگان و کرنج خبر داد و گفت: ایران تامین کننده خوراک ۴ میلیون بشکه ای فیلیپین می شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مسعود بشارتی مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:هدف اصلی کنسرسیوم بین المللی پرگاس توسعه میادین نفت و گاز است،خوشحالیم که بعد از رفع تحریم ها با ورود به ایران،با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور توسعه میادین شادگان و کرنج در نوامبر امسال تفاهم نامه همکاری منعقد کرده ایم.
وی با بیان اینکه برخی از پرگاس بعنوان یک شرکت یاد می کنند ،افزود:در واقع پرگاس کنسرسیوم مشتمل بر ۱۵ شرکتی است که هریک فعالیت خاص خود را دارند، که شرکت هایی چون Agrنروژ ،Spect آمریکا و Pnocفیلیپین از جمله اعضای کنسرسیوم بین المللی پرگاس هستند.
مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس بیان داشت:کنسرسیوم پرگاس ۲ سال پیش و به منظور توسعه میادین نفت و گاز خاورمیانه شکل گرفت که در این بین ایران بعنوان بهترین کشور انتخابی کنسرسیوم در نظر گرفته شد چراکه باقی کشورها به وسیله شرکت های بزرگ نفتی چون شل و توتال به نوعی اشغال شده و جایی برای کار نبود.
بشارتی ادامه داد:ایران بعد از برجام دروازه هایش را گشوده و تصمیم گیری کنسرسیوم هم این شد که در ابتدا ایران را بعنوان بازار هدف درنظر بگیرد.
وی در تشریح اقدامات شرکت های زیرمجموعه کنسرسیوم بین المللی پرگاس گفت:شرکت Agr  نروژ بیش از هزار مطالعه مخزن داشته ،بیش از ۵۰۰ چاه حفر کرده و آموزشهایی نیز ارائه کرده است.
مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس ادامه داد:همچنین شرکت Scept بهترین پالایشگاه سازه دنیا محسوب می شود.
بشارتی بیان داشت:حضور شرکت ملی نفت فیلیپین به عنوان یکی از خریداران محصولات نفتی در کنسرسیوم باعث شده تا در انجام هر پروژه توسعه میدان نفتی و گازی، قبل از تولید،محصول به شرکت فوق  فروخته شود.
وی تصریح کرد:حضور شرکت هایی چون Stand hanson  و Gmp securityکانادابعنوان اعضای مالی به کنسرسیوم پرگاس قدرت مالی داده است.
مدیر دفترایران کنسرسیوم بین المللی پرگاس بااشاره به اینکه پیگیر mou (یادداشت تفاهم نامه) بین شرکت ملی نفت فیلیپین و ایران است،افزود:شرکت ملی نفت فیلیپین در حال ساخت پالایشگاهی ۴۰۰ هزار بشکه ای روزانه است که تقریبا ماهانه ۱۲ میلیون بشکه نفت نیاز دارد.
بشارتی ادامه داد:۴ میلیون بشکه از این نفت مورد نیاز توسط شرکت روسنفت تامین و اکنون شرکت ملی نفت فیلیپین به دنبال تامین ۸ میلیون خوراک باقی است که البته برسر ۴ میلیون آن با شل در حال مذاکره است.
وی افزود:همچنین شرکت ملی نفت فیلیپین به منظور تامین ۴ میلیون خوراک سوم  پالایشگاه مذکور به دنبال مذاکره با شرکت ملی نفت ایران( Nioc) است ،البته ممکن است تمام ۸ میلیون خوراک مورد نیاز باقی مانده از طریق ایران تامین شود که معادل ۲۶۰ هزار بشکه نفت روزانه خواهد بود.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی