رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 23 June

پرداخت تسهیلات رونق تولید به 636 واحدهای تولیدی صنعتی
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت آذربایجان شرقی:

پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۶۳۶ واحدهای تولیدی صنعتی

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت آذربایجان شرقی از پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۶۳۶ واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی استان خبرداد. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛راستی با اعلام اینکه تا زمان حاضر ۴ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۶۳۶ واحدهای تولیدی صنعتی و […]

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت آذربایجان شرقی از پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۶۳۶ واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی استان خبرداد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛راستی با اعلام اینکه تا زمان حاضر ۴ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۶۳۶ واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی استان آذربایجان شرقی پرداخت شده است، گفت: به منظور رونق هر چه بیشتر بازار، پرداخت ۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی صنفی استان برای سال آینده برنامه ریزی شده است.
وی هم چنین ارزش کالاهای صادر شده استان را در ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیارد و ۸۵ میلیون دلار اعلام و خاطر نشان کرد: رشد ۱۷ درصدی صادرات استان در حالی اتفاق افتاده که هنوز آمار مربوط به صادرات مس استان لحاظ نشده است.
وی با اشاره به اینکه مس از مزیت های صادراتی استان آذربایجان شرقی و سهم مهمی در صادرات غیرنفتی استان دارد، گفت: با محاسبه ارزش صادرات مس، درصد رشد صادراتی استان بیش از ۲۰ درصد خواهد بود و به این ترتیب برنامه ریزی رشد ۲۰ درصدی صادرات استان در سند تدبیر و توسعه محقق شده است.
راستی با اعلام اینکه در ۱۱ ماهه امسال ۹۳۵ میلیون دلار کالا از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است، گفت: کالاهای صنعتی بیشترین سهم را داشته و صادرات از منطقه آزاد ارس کاهش ۲۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
وی همچنین از افزایش ۲۹ درصدی صدور و تمدید کارت بازرگانی در استان در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۴۰ درصد اصناف استان به صندوق فروش مکانیزه مجهز شده اند.
وی با اشاره به راه اندازی کمپین کفش تبریز، از همراهی رسانه ها در این زمینه قدردانی کرد و گفت: در مود فرش دستباف هم به عنوان یکی دیگر از مزیت های اقتصادی استان نیازمند این همکاری هستیم.

آذربایجان شرقی به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور، به لحاظ تمرکز صنایع سنگین تولیدکننده ماشین آلات و تجهیزات صنایع داروئی، غذایی و نساجی از موقعیت مناسب جغرافیایی برای توسعه فعالیت های تجاری برخوردار است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی