رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

حفاظت از کارون با جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی
معاون عمرانی استانداری خوزستان:

حفاظت از کارون با جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی

معاون عمرانی استانداری خوزستان اولویت نخست به منظور حفاظت از رودخانه کارون را جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی به این رودخانه عنوان کرد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان اولویت نخست به منظور حفاظت از رودخانه کارون را جلوگیری از ورود پساب‌های صنعتی به این رودخانه عنوان کرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرامند هاشمی زاده، معاون عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: ۳ اولویت برای  حفاظت کیفی از رودخانه کارون به عنوان شریان اصلی و طبیعی خوزستان در نظر گرفته شده که جلوگیری از ورود پساب های صنعتی نخستین اولویت است.

وی با تأکید بر اینکه زیبایی شهرهای استان خوزستان به وجود رودخانه کارون به عنوان یک پدیده طبیعی وابسته است، افزود: ما مسئولان و دست اندرکاران همگی مکلف هستیم که در جهت حفاظت از این رودخانه چه از نظر کیفیت و چه از نظر تفکیک دیواره ها و در نهایت زنده ماندن این رودخانه در طی زمان به عنوان یک وجود اساسی و ارتباطی با زندگی مردم شهر از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

هاشمی زاده بیان داشت: در این راستا، کار در ۳ بخش برنامه ریزی شده است که جلوگیری از ورود پساب های صنعتی به رودخانه در اولویت کار قرار گرفته است و پس از آن جلوگیری از ورود پساب های انسانی و در آخر ممانعت از ورود زهاب‌های کشاورزی می باشد که هر کدام از اینها جلسات مختص به خود را دارا هستند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه جلسه امروز مختص جلوگیری از ورود پساب های انسانی به رودخانه کارون و ارائه برنامه برای آن است، اذعان کرد: لازم است مسئولان همت به خرج دهند تا از وجود پساب هایی که از بالا دست مانند شوشتر و دزفول و شهرستان های پایین دست همانند ملاثانی وارد می‌شوند، جلوگیری کنند.

وی اظهار داشت: در همین ارتباط ، ردیف اعتباری در حدود ۹۰ میلیارد تومان به این موضو ع اختصاص داده شده تا بین پروژه های اساسی تقسیم واقدامات  به صورت فوری مثمر ثمر واقع شوند.

فرامند هاشمی زاده با درخواست از شرکت آبفای خوزستان گفت: لازم است این شرکت هر چه سریعتر پروژه های خود را بر اساس اولویت بندی هایی که صورت گرفته است، معرفی کند و به تبع آن شرکت آبفای اهواز نیز باید همین کار را صورت دهد.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از پروژه های بسیار مهم در شرکت آبفای اهواز راه اندازی تصفیه خانه شرق اهواز است که برابر قول و قرار و تأکیدی که صورت گرفته است، فاز اول آن باید تا دهم اردیبهشت ماه ۹۶ بهره برداری و فاضلاب وارد این تصفیه خانه شود تا از این آبی که وارد تصفیه خانه می شود برای تثبیت کانون‌های ریزگردها و ایجاد فضای سبز استفاده کنیم. این تاریخ را تعیین کرده ایم و نظارت های ما نیز در این خصوص ادامه خواهد داشت و امیدواریم که دوستان ما در شرکت آبفا خوش قول باشند و به وعده هایی که در این زمینه داده اند عمل کنند.

هاشمی زاده در ادامه با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز اذعان داشت: کارگروهی را به عنوان خدمات سفر نوروزی داریم که جلسات متعددی درراین کارگروه تاکنون تشکیل شده است و هماهنگی کاملی در سطح شهرهای استان و حتی در دهیاری ها و مجموعه مسیرهایی که محل تردد مسافران است، انجام گرفته تا اقداماتی در زمینه نظافت، زیباسازی و پاکسازی انجام شود تا بتوانیم میزبانی شایسته ای از مهمانان نوروزی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تأکید همه ما در جلساتی که با مسئولان مدیریت شهری و روستایی برگزار کردیم، پاکسازی و آماده کردن شهرها و روستاها جهت ورود و خروج مسافران نوروزی بوده است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: از آنجا که رودخانه کارون نیز یکی از جلوه های زیبای شهرستان اهواز به عنوان یک پدیده طبیعی موثر محسوب می شود، امیدواریم که در فاصله ای که تا نوروز باقی مانده است، شاهد یک سیل کنترل شده و بی خطر در استان باشیم تا این رودخانه پرآب شود و مسافران نوروزی از دیدن این رودخانه که تاریخی طولانی دارد و کشاورزی، صنعت و آبادانی استان خوزستان نیز مرهون این رودخانه است، لذت کافی را ببرند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی