رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

اوراق سلف موازی روشی کارآمد در تامین مالی شرکت‌های فولادی
عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد:

اوراق سلف موازی روشی کارآمد در تامین مالی شرکت‌های فولادی

به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، طراحی و راه‌اندازی ابزارهای تامین مالی متنوع برای شرکت‌های بورسی از ضرورت‌های بازار سرمایه است.

به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، طراحی و راه‌اندازی ابزارهای تامین مالی متنوع برای شرکت‌های بورسی از ضرورت‌های بازار سرمایه است.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از ایسنا، انتشار اوراق سلف موازی برای شرکت‌های فولادی می‌تواند روشی کارآمد و مفید برای تامین مالی آنها باشد؛ این رویداد به مرور زمان در رونق اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بهادر احرامیان، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد،ضمن بیان اینکه ایجاد و راه‌اندازی ابزارهای جدید تامین مالی در بورس کالا، مزایای زیادی برای شرکت‌های تولیدکننده فولاد دارد، اظهار کرد: با انتشار اوراق سلف از سوی شرکت‌های تولیدی در صنعت فولاد، این گروه می‌تواند به راحتی تامین مالی کند و این موضوع سبب می‌شود تا خرید و سرمایه‌گذاری در بازار فولاد نیز با سهولت بیشتری انجام شود.

این مقام مسوول درخصوص وضعیت صنعت فولاد در کشور گفت: در بررسی وضعیت صنعت فولاد لازم است بیش از هر چیز دیگر به وضعیت داخلی این صنعت نگاه انداخت.

بازار فولاد در ایران نزدیک به یک سال است که وارد فاز مازاد عرضه شده است.

به بیانی دیگر، کشور نیاز داخلی خود را تامین کرده است و به سمت صادرات فولاد در حرکت هستیم.وی با بیان اینکه گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه‌های صادراتی است، خاطرنشان کرد: طبیعی است که مازاد فولاد در کشور سبب شده تا ایران به یک بازار صادراتی تبدیل شود و نیاز است که برنامه‌ریزی لازم و راهکارهای جدیدی برای صادرات مازاد تولید فولاد انجام شود و از این رو، گسترش صادرات فولاد در اهداف برنامه‌های صادراتی کشور قرار دارد.

عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اقدامات انجام شده در صادرات فولاد را اثربخش ارزیابی کرد و افزود: در زمینه صادرات فولاد اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است و صادرات انواع محصولات به ۶ میلیون تن خواهد رسید که رقم چشمگیری است و طبیعی است در سال‌های آینده این رقم افزایش پیدا کند.وی با اشاره به اینکه ارزان‌ترین عرضه فولاد در ایران صورت می‌گیرد، گفت: اکنون به دلیل مازاد عرضه و فضای رقابتی که در داخل کشور وجود دارد، ما ارزان‌ترین فولاد دنیا را داریم که حتی از چین هم ارزان‌تر است.

احرامیان با بیان اینکه پیش‌بینی‌ بازار در سال آینده آسان نیست، تاکید کرد: پیش‌بینی‌ها از سال ۹۶ کار دشواری است؛ اما با این حال برخی تحلیلگران معتقدند که سال آتی، سال پر‌نوسانی خواهد بود.

وی طرح‌های در دست اجرای چین را یکی از عوامل موثر بر صنعت فولاد در سال آتی عنوان کرد و ادامه داد: چین برای سال ۲۰۱۷ پروژه‌های عمرانی تعریف کرده و با اقدامات زیرساختی که انجام داده است، سطح قیمت‌ها را می‌تواند ارتقا دهد و از کف قیمت‌ها حمایت کند اما باید دید سایر متغیرها از جمله قیمت نفت و سایر حامل‌های انرژی در سطح بین‌المللی به چه صورت خواهد بود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی