رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

برق
معاون شرکت تولید برق حرارتی خبر داد؛

کمبود ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ مگاواتی برق در تابستان ۹۶

معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی؛ عبدالرسول پیشاهنگ، گفت: در تابستان سال آینده بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۷۰۰ مگاوات کمبود برق داریم.

معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی؛ عبدالرسول پیشاهنگ، گفت: در تابستان سال آینده بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۷۰۰ مگاوات کمبود برق داریم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران، عبدالرسول پیشاهنگ  در آیین معارفه مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهرستان با تسلیت فرا رسیدن ایام حزن و اندوه حضرت فاطمه (س) به فعالیت‌های این صنعت در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در تابستان گذشته نیروگاه‌های کشور ۹۹ درصد آمادگی داشتند که این یک رکورد جهانی است و در جهان کمتر اتفاق می‌افتد که این نتیجه تلاش و همت شبانه‌روزی تمام دست‌اندرکاران دلسوز صنعت برق کشور است.

وی بر افزایش بیش از پیش آمادگی نیروگاه‌ها در کشور تأکید کرد و بیان داشت: در تابستان سال آینده ما به ۵۵ هزار مگاوات برق در کشور نیاز داریم که ۴۴ هزار مگاوات در نیروگاه‌های حرارتی و حدود ۱۰ هزار مگاوات در نیروگاه‌های برق‌آبی تولید می‎شود.

 

تولیدات بومی صنعت برق :

پیشاهنگ تصریح کرد: در نتیجه بین یک‌هزار تا یک‌هزار و ۷۰۰ مگاوات کمبود برق داریم و این کمبود به شرطی قابل جبران است که تمام نیروگاه‌های ما آماده باشند.

وی افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه نه‌تنها هیچ چراغی خاموش نشد، بلکه تجهیزات نیروگاهی هم توسط متخصصان داخلی در کشور ساخته شد که بعضی از آن‌ها فقط در انحصار آمریکا و آلمان بود.

پیشاهنگ عنوان کرد: در سال جاری ۹۵۰ قطعه نیروگاهی در کشور ساخته شده است که از جمله آن رله کنترلی بویلر را می‌توان، نام برد که برای سومین بار در دنیا توسط متخصصان داخلی کشور ساخته شده است.

معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه هم‌اکنون این قطعه در نیروگاه منتظر قائم (عج) در مدار قرار دارد، ادامه داد: این دستگاه ۵۰ بار در دقیقه به‌طور منظم باز و بسته می‌شود که نمونه‌ای از اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

وی ابراز داشت: این در حالی است که با ابراز تأسف در اوایل انقلاب کارشناسان خارجی در نیروگاه‌های کشور حضور داشتند و حتی اجازه تعویض روغن بریکر را نمی‌دادند.

پیشاهنگ با بیان اینکه در حال حاضر ۹۲ نیروگاه و۵۴۰ واحد نیروگاهی در کشور فعال هستند، خاطرنشان کرد: نیروگاه‌هایی در سطح کشور حتی با عمر ۵۷ سال با تولید روز اول در مدار قرار دارند که این مایه مباهات است.

به گزارش روابط عمومی سام ایزدی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت تولید برق شهرستان زرند معرفی و از تلاش‌های حیدری تقدیر شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی