رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

مدیران ارشد صنعت آب کشور

سی و هشتمین گردهمایی مدیران ارشد صنعت آب کشور با حضور مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه ای ۳۱ استان، روز جمعه ۱۳ اسفند ماه در اهواز برگزار شد.

سی و هشتمین گردهمایی مدیران ارشد صنعت آب کشور با حضور مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه ای ۳۱ استان، روز جمعه ۱۳ اسفند ماه در اهواز برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)‌، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: مدیریت آبی در استان‌ها را نمی‌توان صرفاً با ارسال بخشنامه، آیین نامه و ابلاغیه راهبری کرد و آنچه تجربیات چند سال اخیر نشان می‌دهد بیانگر این است که مدیران ارشد آب کشور در این گردهمایی از تجربیات دیگر استان‌ها استفاده می‌کنند.
محمد حاج‌رسولی‌ها” در رابطه با مطالب ارائه شده در این گردهمایی افزود: در این گردهمایی به دلیل اینکه در اسفند ماه برگزار شده، بخش‌های متنوعی به مباحث مرتبط با پایان سال مالی اختصاص داده شده است.
وی اظهار داشت: یکی از مباحث مهم ما بحث تکمیل و ارسال فرم‌های خودارزیابی شرکت‌هاست که توصیه می‌شود فرم‌ها به طور صحیح تکمیل و در زمانبندی موردنظر ارسال شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به برگزاری سیزدهمین کارگاه بین المللی زهکشی در اهواز گفت: گردهمایی مدیران ارشد آبی کشور را با برگزاری این کارگاه بین المللی تلفیق کردیم تا مدیران ارشد آب کشور بتوانند از مباحث علمی اساتید با تجربه داخلی و خارجی بهره مند شوند.
وی، مهار سیلاب‌های اخیر در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، خراسان رضوی و هرمزگان را برای وزارت نیرو نقطه قوت دانست و افزود: از حجم آب ورودی سیلاب به میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب بر ثانیه، حجم یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون متر مکعب در مخازن سدها ذخیره و از خسارت جدی به پایین دست جلوگیری شد.
حاج رسولی‌ها تصریح کرد: در شرایطی که وزارت نیرو درخصوص برخی اقدامات مورد سئوال قرار گرفته بود، خوشبختانه آمادگی، تلاش و مراقبت‌های همکاران ما در استان‌ها موجب کاهش میزان قابل توجه خسارت‌های سیلاب شد.
در سی و هشتمین گردهمایی مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه ای کشور که روز جمعه ۱۳ اسفند به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان در اهواز برگزار شد، موضوعاتی از جمله تملک دارایی، نحوه هزینه کرد اسناد خزانه، خودارزیابی شرکت‌ها، اوراق مشارکت و تحلیل روند طرح احیا و تعادل بخشی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
شرکت کنندگان در این گردهمایی همچنین از محل برگزاری سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی که از ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه در اهواز برگزار می‌شود، بازدید کردند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی