رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

تولید غیرنفتی
به گزارش مرکز آمار ایران؛

امسال نرخ رشد صنعت ۱۰.۵ درصد شد

مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۹۵ را ۷.۲ درصد و برای بخش‌های کشاورزی ۵.۷ درصد، خدمات ۵.۴ درصد و صنعت ۱۰.۵ درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی ۹ ماهه سال ۹۵ را ۷.۲ درصد و برای بخش‌های کشاورزی ۵.۷ درصد، خدمات ۵.۴ درصد و صنعت ۱۰.۵ درصد اعلام کرد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، در گزارش جدید مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی در سه ماهه پائیز ۹۵، در بخش کشاورزی برابر با ۵٫۴ درصد، خدمات ۴٫۴ درصد و صنعت ۱۴ درصد گزارش شده است و این ارقام برای ۹ ماهه سال ۹۵ به ترتیب ۵٫۷ کشاورزی، ۵٫۴ خدمات و ۱۰٫۵ درصد در صنعت بوده است.

روز گذشته هم مجتبی خالصی معاون سازمان برنامه  و بودجه و رئیس دبیرخانه شواری اقتصاد دولت اعلام کرده بود، رشد اقتصادی در ۹ ماهه نخست سال جاری ۷٫۲ درصد و رشد اقتصادی بدون نفت ۵درصد بوده است.

بانک مرکزی چندی قبل رشد اقتصادی بدون نفت در ۶ ماهه نخست را ۰٫۹درصد و رشد اقتصادی همراه با نفت را ۷٫۴درصد اعلام کرده بود. این درحالی است که مرکز آمار ایران رشد اقتصادی بدون نفت در ۶ ماهه نخست سال را ۴٫۵درصد اعلام کرده است.

مرکز پژوهشهای ملس شورای اسلامی هم حداکثر رشد اقتصادی بدون نفت برای سال ۹۵ را ۲درصد پیش بینی کرده است. همچنین صندوق بین المللی پول اعلام کرده به رغم رشد ۶٫۶ درصدی اقتصاد ایران در سال جاری بیکاری در این کشور بیشتر شده و بخش غیرنفتی در سال ۹۵ تنها ۰٫۸ درصد رشد خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی