رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

ساخت آجر از زباله های صنعتی

آجرهای رسی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند. کاربرد این آجرها فقط مختص به یک یا دو کشور نیست و کاربردی جهانی دارد.

آجرهای رسی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند. کاربرد این آجرها فقط مختص به یک یا دو کشور نیست و کاربردی جهانی دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از زیست آنلاین، این اختراع به‌عنوان آجر آینده تبلیغ می‌شود؛ چون علاوه بر اینکه آلودگی تولید نمی‌کند، ازنظر اقتصادی نیز مقرون‌به‌صرفه تر است. این آجر از زباله‌های صنعتی و در دمای اتاق با نوعی فرآیند شیمیایی ساخته می‌شود که از ترکیب مواد آن به وجود می‌آید. چون ساخت آن به میزان زیادی زغال‌سنگ احتیاج ندارد، می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا حد زیادی کاهش دهد.

این پروژه به دلیل میزان باورنکردنی آلودگی در هند که به دلیل صنعت پخت آجر ایجاد می‌شود، به ذهن سازندگان آن رسیده است. این مشکل باید قبل از اینکه از کنترل خرج شود مهار می‌شد، به همین دلیل باید روش جایگزینی برای آجرهای مصرفیِ صنعت ساخت‌وساز طراحی می‌شد. این آجرها درواقع بخشی از پروژه‌ی بزرگ‌تری هستند که هدف آن ساختن خانه‌هایی سازگار با محیط‌زیست است.

در حال حاضر آجر اکو بلک در حال گذراندن آزمایش‌های متعدد در مظفر نگر بوده و نتیجه‌ی آن معلوم خواهد کرد که آیا می‌توان از این آجرهای شگفت‌انگیز به‌جای آجرهای سنتی رسی استفاده کرد یا نه.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی