رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

کسب و کار
رییس ایدرو اعلام کرد؛

ایجاد مگابنگاه ها از ضروریات کسب و کار

رئیس هیات عامل ایدرو در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی گفت: کشور ما پتانسیل های فراوانی برای رشد کسب و کار دارد ، اما این سوال مطرح است که چرا بهره وری ، جذب سرمایه گذاری و … در کشور پایین است.

رئیس هیات عامل ایدرو در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی گفت:  کشور ما پتانسیل های فراوانی برای رشد کسب و کار دارد ، اما این سوال مطرح است که چرا بهره وری ، جذب سرمایه گذاری و … در کشور پایین است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از “شاتا” به نقل از ایدرونیوز ، منصور معظمی که در چهاردهمین همایش تعالی سازمانی سخن می گفت با اشاره به اینکه برای رسیدن به رشد مدنظر در برنامه چشم انداز ۱۴۰۴ باید مناسبات بین المللی و تعامل با جهان را توسعه داد گفت : ما باید بیشتر بصورت سازمان یافته و سیستماتیک کار کنیم.

 

وی تصریح کرد : یکی از راه های افزایش بهره وری این است هرکس در هر جایگاهی باید مسوولیت پذیر و مقید به درست انجام دادن آن مسوولیت باشد.

 

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با تشریح سیمای اقتصاد ایران از منظر شاخص های جهانی گفت : متاسفانه در اکثر شاخص ها، کشور ما رتبه پایینی دارد همچون شاخص آزادی اقتصادی که از میان ۱۸۶ کشور در رتبه ۱۷۱ و در شاخص نوآوری های جهانی از میان ۱۲۸ کشور در رتبه ۷۸ قرار داریم.
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود به شاخص های رقابت پذیری جهانی اقتصاد ها اشاره کرد و گفت : اقتصاد های متکی بر عوامل در حال گذار به اقتصادهای متکی بر کارآیی و از این مرحله در حال گذار به سمت اقتصادهای مبتنی بر نوآوری و در مرحله انقلاب چهارم ، متکی بر دیجیتال و شبکه های هوشمند هست .
رئیس هیات عامل ایدرو انتظار از ۱۴ دوره برگزاری همایش تعالی سازمانی را تلاش در راستای بهبود و شاخص جهانی توسعه و رقابت پذیری ، تدوین مدل توسعه ای سازمانی متناسب و همسو با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و ایجاد فضای الگو برداری از سازمان های موفق ایرانی برشمرد و تصریح کرد : بخش دیگر از این انتظارات ، کمک ، به استقرار مدیریت دانش ، شناسایی نقاط قابل بهبود مشتری در سازمانها ، صیانت از مزیت های رقابتی ایجاد شده در سازمانها ، بین المللی شدن بنگاه ها و ضرورت آماده سازی بنگاه ها برای مواجهه با انقلاب چهارم صنعتی است.
معظمی در پایان سخنان خود برخورداری از مدل های جدید کسب و کار ، سرمایه گذاری صادرات گرا و متناسب با بازارهای جهانی و قرار گرفتن در زنجیره ارزش و تامین و ضرورت حرکت به سمت ادغام و ایجاد مگابنگاه ها را از ضروریات پیش روی بنگاه ها خواند و گفت : بنگاه ها بایستی با مدرن سازی تشکیلات و توانمند سازی مدیریتی خود را با بخش های پیشرو همگام کند.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی