رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

شهرک انرژی
در پروژه های سابا محقق شده است؛

۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات صرفه جویی انرژی

سابا با مشارکت Adme فرانسه، در نمایشگاه بین المللی تهران کارگاه آموزشی انرژیهای تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برگزار کرد که مدیرعامل سابا در این کارگاه گفت: ۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات صرفه­ جویی انرژی از ۱۰پروژه سابا برآورد می­ شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پايگاه اطلاع رسانی وزارت نيرو(پاون)، به­ منظور بررسی پتانسیل­ ها و روش­های بهینه­ سازی مصرف انرژی و ارتقاء انرژی­های تجدیدپذیر در کشور، سابا با مشارکت شرکت Admeفرانسه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی  انرژی­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی در تاریخ ۷ اسفندماه سال جاری در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه بین­ المللی تهران کرد.
براساس این گزارش، در ابتدای این کارگاه آموزشی مهندس «سید حسین سجادی» مدیرعامل سابا گفت: صنعت فرانسه از دیرباز در کشور ما فعالیت­های بسیار عمیق و ارزنده­ای داشته است. طوری­ که امروزه ما شاهد همکاری­ های بیش­تری در حوزۀ انرژی­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی با این کشور هستیم و از زمان تأسیس سابا و سانا یکی از مهم­ترین الگوهای ما شرکت Adme فرانسه بوده است.
وی افزود: باتوجه­ به محدودیت­ های منابع انرژی در کشور و تعهداتی که در حوزۀ بین­ المللی در زمینۀ محیط زیست داریم بهتر است نگاهمان را به­ سوی بهره­ وری منابع مختلف انرژیها سوق دهیم.
وي تصريح کرد: ما در کشورمان حدود ۱۸۰۰ میلیون بشکۀ نفت خام مصرف انرژی اولیه داریم که از این میزان ۱۳۵۰ میلیون بشکۀ نفت خام مصرف نهایی می­باشد. مصرف انرژی در بخش ساختمان در حدود ۴۵۰ میلیون بشکه نفت خام و پتانسیلی که در همین بخش وجود دارد کاهش ۳۰% مصرف انرژی را نشان می­ دهد.
سجادی ادامه داد: درحال حاضر ارادۀ حاکمیت براین است که بهره­ وری انرژی را در کشور توسعه دهد و برای این­ کار تلاش نموده تا از یک طرف تعمیق روابط سیاسی خود را با کشورهای دوست گسترش دهد و ازطرف دیگر ضوابط و مقرراتی را وضع کرده که به این ضابطه­ ها کمک کند.­
طوری­ که از سال گذشته یک قانون دائمی به نام “قانون رفع موانع تولید” وضع کرده که مطابق آن چنانچه سرمایه­ گذاران داخلی یا خارجی در پروژه ­های بهینه­ سازی مصرف انرژیهای مختلف در کشور سرمایه­ گذاری کنند معادل سوخت صرفه­ جویی شده را با نرخ بین­ المللی دریافت خواهند نمود.
مدیرعامل سابا خاطرنشان کرد: برآوردی که برای ۱۰ پروژۀ پیشنهادی داشته ­ایم بیش از دو میلیارد یورو سرمایه­ گذاری و پتانسیل ۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات کاهش مصرف انرژیها را در پی خواهد داشت.
وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود که این نشست به روابط گستردۀ دوجانبه بین دو کشور ایران و فرانسه بیانجامد.
گفتنی است؛ در پايان این کارگاه آموزشی، نشستی بین مدیرعامل سابا و مدیر ارشد اجرایی بخش مطالعات انرژی و محیط زیست شرکت Adme فرانسه درخصوص بررسی پتانسیل­ ها و راه­کارهایی درخصوص بهینه­ سازی مصرف انرژی، همکاری ­ها و تهیۀ تفاهم­نامۀ فی­مابین برگزار شد.
مدیرعامل سابا صرفه­ جویی انرژی
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی