رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

بنگاه
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

راه‌اندازی بیش از ۲ هزار بنگاه جدید در دولت یازدهم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در چند سال اخیر فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۲ هزار و ۸۵ بنگاه جدید با اشتغال ۱۵۰ هزار نفر راه‌اندازی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در چند سال اخیر فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۲ هزار و ۸۵ بنگاه جدید با اشتغال ۱۵۰ هزار نفر راه‌اندازی شده است.
به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) ؛ علی یزدان در آیین کلنگ‌زنی کارخانه لاستیک‌سازی خان‌احمد در شهرستان باشت که با حضور معاونان جهاد کشاورزی، معاون نیرو، صندوق توسعه ملی، نماینده گچساران و باشت در مجلس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مسؤولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: با آغاز این طرح در شهرستان‌های گچساران و باشت موجب اشتغالزایی جوانان این شهرستان‌ها می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرایی شدن این طرح تعداد ۸۵۰ نفر به صورت مستقیم و تعداد ۴ هزار نفر به طور غیرمستقیم در این پروژه مشغول به کار خواهند شد.
وی با اشاره به اولین کارخانه لاستیک‌سازی در ایران افزود: اولین واحد تولیدی تایر در ایران با مشارکت یک شرکت آمریکایی در سال یک هزارو ۳۴۷ در ایران کلنگ‌زنی شد.
یزدانی تصریح کرد: در ابتدای انقلاب میزان کل لاستیک تولیدی در ایران ۳۴ هزار تن بود که امروز به همت این نظام ظرفیت تولید لاستیک در کشور به ۳۰۰ هزار تن رسیده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعی ایران با اشاره به تولید لاستیک در کشور ابراز کرد:  آنچه که تاکنون در کشور تولید می‌شود قریب بر ۲۳۰ هزار تن در سال است و بیش از ۱۲۰ هزار تن کشور واردات لاستیک از خارج دارد.
وی با اشاره به سرمایه‌گذار گچسارانی در این زمینه گفت: پروژه لاستیک‌سازی خان‌احمد با اعتباری به میزان ۷۵۰ میلیارد تومان در منطقه‌ای که زیر ساختی در آن جریان نداشت امروز با حمایت این سرمایه‌گذار گچسارانی در این منطقه کلنگ‌زنی می‌شود.
یزدانی با اشاره به ظرفیت تولید لاستیک سبز زاگرس در شهرک صنعتی خان احمد باشت گفت: این کارخانه بالغ بر ۵۰ هزار تن به عبارتی ۴۰ درصد از میزان واردات کشور را کاهش می‌دهد.
معاون وزیر صنعت افزود: با راه‌اندازی این کارخانه به ازای هر تن ۴ هزار تن صرفه‌جویی ارزی را به همراه دارد.
وی با اشاره به تولید کارخانه لاستیک‌سازی سبز زاگرس عنوان کرد: با احداث و راه‌اندازی این کارخانه مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در سال از خروجی ارزی صرفه‌جویی می‌شود.
یزدانی با اشاره به حمایت این وزارت از سرمایه‌گذاران گفت: مجموعه صنعت، معدن و تجارت تمام قد از راه‌اندازی این پروژه‌ها حمایت می‌کند.
معاون وزیر صنعت ادامه داد: با حمایت وزارت صنعت تمام اختیاراتی که این کارخانه نیاز داشته اعم از کاهش قیمت و هر نوع مشوقی که  این کارخانه و یا واحدهای تولیدی دیگر نیاز داشته باشند در اختیار هیأت مدیره استانی تخصیص خواهیم داد.
این مقام مسؤول عنوان کرد: هر پروژه‌ای که موجب اشتغالزایی در کشور شود وزارت صنعت نیز از آن حمایت خواهد کرد.
یزدانی با اشاره به راه‌اندازی صنایع در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست جمهوری و همچنین همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این شکوفایی و ارتقای تولید در این دولت دست پیدا کرده‌ایم.
معاون وزیر صنعت با اشاره به بنگاه‌ های کوچک و متوسط در کشور گفت: بیش از ۹۶ درصد بنگاه‌ ها در کشور بنگاه‌ های کوچک و متوسط هستند که نیازمند توجه هستند.
وی تصریح کرد: در بنگاه‌ های کوچک و متوسط کمتر به نحو آموزش، پژوهش و نحوه مدیریت مالی و بازار توجه می‌شود.
یزدانی اظهار کرد: درصدی از بنگاه‌ های کوچک و متوسط در حال حاضر تعطیل هستند.
معاون وزیر صنعت خاطر نشان کرد : به همت دولت یازدهم تعداد ۲ هزار و ۸۵ بنگاه در این دولت راه‌اندازی و با اشتغال‌زایی ۱۵۰ هزار نفر اشتغالزایی شده است.
یزدانی ادامه داد: در سال جاری تعداد ۲ هزار ۸۰۶ قرارداد سرمایه‌ای در کشور منعقد شد که با پیش‌بینی در سال آینده، سال پررونقی در زمینه تولید خواهیم داشت.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی