رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

انرژی‌های تجدیدپذیر
وزیر نیرو در بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر؛

خود را متعهد به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر می‌دانیم

وزیر نیرو عصر روز شنبه در بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ضمن بازدید از محصولات شرکت های حاضر در این نمایشگاه گفت: خود را متعهد به توسعه انرژی‌های نو می‌دانیم.

وزیر نیرو عصر روز شنبه در بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ضمن بازدید از محصولات شرکت های حاضر در این نمایشگاه گفت:  خود را متعهد به توسعه انرژی‌های نو می‌دانیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «حمید چیت‌چیان» در بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، صرفه‌جویی و بهره‌وری انرژی که از روز جمعه آغاز به‌کار کرده است، اظهارکرد: ایران در حال حاضر دارای بیش از ۷۶ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی است که از این میزان حدود ۱۲ هزار مگاوات مربوط به نیروگاه‌های برق آبی و انرژی‌های تجدیدپذیر است.

وی افزود: به‌رغم وجود منابع فراوان نفت و گاز در ایران، ما خود را متعهد به توسعه انرژی‌های نو می‌دانیم و طبق تعهد ایران در کنفرانس پاریس (COP 21) در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای برنامه‌های خود را دنبال می‌کنیم.

وزیر نیرو تصریح کرد: در همین راستا برنامه‌ریزی شده که تا سال ۲۰۳۰ میلادی حدود ۷۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در ایران احداث شود که از این میزان قرار است ۵ هزار مگاوات تا ۵ سال آینده احداث شود.

چیت‌چیان با اشاره به توسعه صنایع مرتبط با انرژی‌های تجدیدپذیر در داخل کشور گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر بخش خصوصی فعالیت بسیار شاخصی در این زمینه داشته و ما به توسعه این بخش بسیار امیدواریم.

در ادامه وزیر نیرو از شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست ایران و فناوری‌های موجود در زمینه تصفیه و بازیافت آب و همچنین تاسیسات و پکیج‌های تصفیه فاضلاب بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، نهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، صرفه‌جویی و بهره‌وری انرژی که تا ۹ اسفندماه برپا خواهد بود، بیش از ۸۰ شرکت از بخش‌های مختلف حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در سالن ۳۸ نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند.

این نمایشگاه از سوی وزارت نیرو و با همکاری سازمان انرژی‌های نو ایران، سازمان بهینه سازی انرژی ایران و کمیته ملی انرژی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی