رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

طرح های آب و فاضلاب
مدیرعامل آبفای کشور اعلام کرد؛

استقبال ایران از منابع خارجی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به فرصت های به وجود آمده در دوران پسا برجام گفت: جمهوری اسلامی از سرمایه و منابع مالی خارجی با نرخ بهره مناسب برای اجرای طرح های آب و فاضلاب استقبال می کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، «حمیدرضا جانباز» امروز (یکشنبه) در هشتمین گردهمایی مشترک ایران و ایالت «نوردراین وستفالن» آلمان در خصوص طرح های آب و فاضلاب در محل شرکت آبفای استان تهران افزود: فضای پسابرجام فرصت مناسبی برای ارتباط مستقیم کارشناسان ایران و آلمان برای تبادل اطلاعات، استفاده از فناوری های روز و تعریف بازار و کار مشترک است.

به گفته این مقام مسئول، بخش عمده دستاوردهای ایران در بخش های پمپ سازی، برق، ژنراتورها، شیرآلات، لوله ها و … با تبادل اطلاعات و فناوری با خارجی ها به ویژه آلمان ها در سال های گذشته حاصل شده و امروز کشور به خودکفایی ۹۵ درصدی در بخش تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب رسیده است.

وی گفت : اکنون صنعت آب ایران در زمینه ابزار دقیق از خارجی ها بهره می گیرد که آن هم با توسعه ارتباطات با دیگر کشورهای صاحب نام در این عرصه تامین می شود.

مدیرعامل آبفای کشور افزود: امروز با وجود همه پیشرفت ها در زمینه پروژه های زیست محیطی به ویژه طرح های فاضلاب، استفاده از فناوری های سازگارتر با محیط زیست و با بهره وری بالاتر را نیاز داریم.

جانباز تصریح کرد: توسعه کار در بخش های آب و فاضلاب می تواند صلح، آرامش، سلامت و بهبود کیفیت زندگی در جامعه را به دنبال داشته باشد و هدف اصلی از برگزاری این نشست مشترک، برقراری ارتباط بی واسطه بخش های خصوصی ایران و آلمان است.

وی تغییرات اقلیمی و بروز خشکسالی های پیاپی را خاطرنشان ساخت و گفت: امروز ایران نیازمند اجرای پروژه های خطوط انتقال آب ایران، مدیریت آب، مدیریت تامین و توزیع آب، ابزار دقیق، شبکه های هوشمند آب، بازچرخانی آب و … است و در این زمینه ها به توسعه تعاملات و استفاده از دانش و تجربه های بین المللی نیاز است.

به گفته جانباز، تامین مالی پروژه ها، یکی از اساسی ترین مشکلات در ایران به حساب می آید، در این زمینه از بخش خصوصی و دولتی آلمان استقبال می شود.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران مزیت هایی را تعریف کرده و از تامین کنندگان منابع مالی که پیشنهادات مشخص و جذاب با نرخ بهره پایین داشته باشند، حمایت می کند.

حمید چیت چیان وزیر نیرو به تازگی اعلام کرد: امروز بیش از سه میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو توسط خارجی ها درخواست سرمایه گذاری شده و در معاونت سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز به ثبت رسیده است.

به گفته وی تاکنون در چارچوب این سه میلیارد دلار به میزان یکهزار و ۴۰۰ مگاوات قرارداد احداث نیروگاه ها توسط سرمایه گذاران خارجی با سازمان انرژی های نو ایران نهایی شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی