رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

گاز رسانی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران؛ حمیدرضا عراقی، گفت: اعتبار گاز رسانی شهری و روستایی شرکت گاز کشور در سال جاری ۶۰ هزار میلیارد ریال است.

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران؛ حمیدرضا عراقی،  گفت: اعتبار گاز رسانی شهری و روستایی شرکت گاز کشور در سال جاری ۶۰ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا عراقی عصر جمعه در حاشیه کلنگ زنی طرح گاز رسانی به بخش دیشموک کهگیلویه گفت: روند گاز رسانی به روستاها در سه سال دولت تدبیر و امید افزایش چشمگیری داشته است.

وی گفت: یکهزار و ۷۷ شهر کشور هم اینک از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران افزود: عملیات گاز رسانی به پنج هزار روستای کشور در حال اجراست که تاکنون سه هزار روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

عراقی بیان کرد: اعتبارات خطوط انتقال، ایستگاه تقویت فشار و صادرات نیز به‌ صورت جداگانه هزینه خواهد شد.

وی تصریح کرد: پوشش گاز رسانی به نقاط شهری کشور ۹۰ درصد است و هم اینک ۶۲ درصد از روستاهای کشور نیز زیر پوشش شبکه گاز قرار گرفته‌اند.

وی، بهره برداری بخشی از خط ششم لوله گاز کشور را از دستاوردهایی دانست که سبب شد صادرات گاز به عراق و انتقال آن به آخرین نقاط محروم مانند استان سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید فراهم شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مسئولان کشوری و کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری جشن نخستین شهرستان سبز گاز رسانی در گچساران و آغاز فاز سوم گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک به این مناطق استان سفر کردند.

بخش دیشموک با ۲۳ هزار نفر جمعیت و ۸۵ روستا در ۸۵ کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.

دهدشت با ۶۵ هزار نفر جمعیت، مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی