رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

سازمان نظام مهندسی معدن

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور؛ نادعلی اسماعیلی دهج، گفت: ۳۵ هزار نفر عضو این سازمان می باشند که از این تعداد ۷۰ درصد آقا و ۳۰ درصد بانوان هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن کشور؛ نادعلی اسماعیلی دهج،  گفت: ۳۵ هزار نفر عضو این سازمان می باشند که از این تعداد ۷۰ درصد آقا و ۳۰ درصد بانوان هستند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا ؛ «نادعلی اسماعیلی دهج» با اعلام این خبر، افزود: ۱۰ هزار نفر از این اعضا در رشته های اکتشاف و نقشه برداری نیز تایید صلاحیت شده اند.

به گفته اسماعیلی؛ سازمان نظام مهندسی معدن ۱۳ سال سابقه فعالیت دارد و در حال حاضر در ۲۲ استان کشور، دفتر و سازمان مستقل دارد.

وی در ادامه با بیان این که بخش معدن کشور مظلوم است، گفت: در چند سال گذشته که تحریم های ظالمانه ای بر ایران تحمیل شد، بخش معدن از موفق ترین بخش های کشور در استحصال و بهره وری از ظرفیت های موجود بود.

اسماعیلی با تاکید بر نقش معدن مهم در اقتصاد کشور، افزود: در این سال ها با اکتشاف و استخراج مواد اولیه توانستیم بخش صنعت را پویاتر از گذشته پیش ببریم.

وی گفت: معدن جزو نخستین مزیت های توسعه کشور است و ذخایر بسیار زیادی از جمله کانی های صنعتی، گچ، نمک و آهک در کشور موجود است.

اسماعیلی افزود: کانی های صنعتی ارزش افزوده دارد و قم یکی از استان هایی است که در این زمینه ها ظرفیت زیادی دارد.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت های دریاچه نمک، گفت: متاسفانه فقط نمک از این دریاچه استحصال می شود و هنوز نمی دانیم چه مواد ارزنده ای در دریاچه نمک وجود دارد.

وی تاکید کرد: باید تا حد ممکن در این منطقه سرمایه گذاری کلان و از مواد معدنی آن به بهترین نحو استفاده شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی