رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سانا مطرح کرد؛

عدالت بین نسلی مورد توجه اقتصاددانان قرار گیرد

دومین سمینار ملی توسعه پایدار در سیستم های مهندسی انرژی ، آب و محیط زیست با محوریت محورهای صنعت و توسعه پایدار شهری و روستایی، انرژی و آلودگی محیط زیست، آب، محیط زیست و توسعه پایدار، مدیریت اقتصاد سبز و تو سعه پایدار، فضا و توسعه پایدار صبح امروز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سانا؛ دکتر دورابی نژاد ضمن اشاره به ارکان توسعه پایدار کشور در دومین سمینار ملی توسعه پایدار گفت: برابری و عدالت بین نسلی مسئله ای است که امروزه بایستی بیشتر از هر بازه زمانی دیگر مورد توجه اقتصاددانان قرار گیرد.

 

به گزارش ویکی پی جی ، دومین سمینار ملی توسعه پایدار در سیستم های مهندسی انرژی ، آب و محیط زیست با محوریت محورهای صنعت و توسعه پایدار شهری و روستایی، انرژی و آلودگی محیط زیست، آب، محیط زیست و توسعه پایدار، مدیریت اقتصاد سبز و تو سعه پایدار، فضا و توسعه پایدار در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

در دومین روز از این سمینار به منظور ارائه راهکارهای تخصصی به منظور رسیدن به توسعه پایدار در ابعاد مختلف، پنل های تخصصی مختلفی در موضوعات مختلف برگزار شد.

 

بررسی راهکارهای توسعه پایدار در پنل های تخصصی:

یکی از قسمت های این همایش پنل نیرو بود که با حضور دکتر دورابی نژاد معاون آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سانا برگزار شد.

وی در سخنرانی خود ضمن اشاره به ارکان توسعه پایدار در کشور گفت: رشد اقتصادی و خلق ثروت تنها مسئله ای بود که در همه کشور ها مورد توجه قرار گرفته بود و فعالان اقتصادی و فعالان صنعتی هر کشور در دوران مختلف تنها به دنبال خلق ثروت بوده اند و نه چیز دیگر!

این در حالی است که امروزه نگرش این فعالان کاملا تغییر یافته است و رشد اقتصادی را تنها در خلق ثروت نمی بینند، بلکه پارامتر های مختلفی رشد اقتصادی را تعریف می کنند که این پارامتر ها در تعریف توسعه پایدار خود را نشان می دهد.

وی افزود برابری و عدالت بین نسلی مسئله ای است که امروزه بایستی بیشتر از هر بازه زمانی دیگر مورد توجه اقتصاددانان قرار گیرد.

دکتر دورابی نژاد در ادامه ضمن اشاره به اثرات مخربی که گازهای فسیلی بر محیط زیست ما می گذارند گفت: متهم اول آلودگی هوا مصرف انرژی فسیلی است، به طوری که این انرژی باعث شده سلامت انسان و محیط زیست به خطر بیافتد و در همین راستا در گزارشی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، به بیش از ۳ میلیون مرگ زودرس اشاره شده است.

وی در ادامه راهکار اصلی رسیدن به توسعه پایدار را خواست مردم دانسته و گفت: خواست عمومی و خواست تمام فعالان در حوزه صنعت و انرژی راه حل رسیدن به این مهم است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی