رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

قزوین مقصد سرمایه گذاران خارجی

سرمایه گذاران خارجی امسال دویست و بیست و هفت میلیون دلار درشهرک های صنعتی استان قزوین سرمایه گذاری کرده اند.

سرمایه گذاران خارجی امسال دویست و بیست و هفت میلیون دلار درشهرک های صنعتی استان قزوین سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان در حاشیه بازدید هیئت تجاری انجمن توسعه ی اقتصادی چین و کشورهای آسیایی از شهرک صنعتی کاسپین گفت: از ابتدای امسا ل سه واحد تولیدی از کشورهای آلمان ، فرانسه و ترکیه با سرمایه گذاری بالغ بر دویست و بیست و هفت  میلیون دلار در شهرکهای صنعتی کاسپین و لیا شروع به کار کرده اند .
حمید رضا خانپور افزود : یکی از این واحدها فعال ، دیگری در حال نصب ماشین آلات و شرکت ترکیه ای در حال احداث کارخانه است.
به گفته خانپور این شرکت ها در زمینه مواد شوینده ، لبنیات   و شیرآلات  فعالیت می کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین افزود در حال حاضر  ۱۶ واحد تولیدی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در استان   فعالیت می کنند .
خانپور با بیان اینکه این شرکت ها دویست و شصت و پنج میلیون دلاردر استان  سرمایه گذاری  کرده اند افزود ۱۰  واحد  تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، ۵ واحد در شهرک صنعتی لیا و یک واحد  هم در شهرک حیدریه  مستقر هستند.
لهستان، کره جنوبی، ایتالیا، کانادا، آلمان، هندوستان، ترکیه، فرانسه، اردن و پاکستان از کشور های فعال در شهرک های صنعتی استان هستند.
به گفته خانپور شرکت شهرک های صنعتی استان در راستای تشویق ، ترغیب و  جذب سرمایه گذار خارجی زمینه حضور هیئت های تجاری در استان را فراهم کرده است.
حمیدرضا خانپو رغبت سرمایه گذاران خارجی به استان  را نقطه عطفی در روابط خارجی و جذب سرمایه گذاری با وجود تحریم های ظالمانه دانست.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی