رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

قیمت آهن آلات

قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد. آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

قیمت آهن آلات از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که قیمت آهن آلات مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

آهن آلات در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

گروه صنعت ، معدن و تجارت ویکی پی جی به منظور بررسی دقیق تر این نوسانات، روند تغییرات قیمت میلگرد و آهن و دیگر آهن آلات را در قالب گزارش ماهانه ارائه می کند.

این آمار بر اساس میانگین قیمت انواع مختلف هر محصول ارائه شده است تا بتواند تصویری از رفتار قیمت آن را ارائه کرده باشد.

در این گزارش نوسانات قیمت آهن آلات در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ بررسی شده است.

بررسی آماری قیمت آهن آلات

تیرآهن:

میانگین قیمت تیرآهن  با انواع متفاوت آن در بهمن ماه امسال ابتدا با کاهش و سپس افزایش همراه بوده و در اواخر ماه نرخ ثابتی را طی کرده است. تفاوت کمترین و بیشترین قیمت نیز ده هزار تومان در میانگین قیمت شاخه ها بوده است.

 

تیرآهن

میلگرد:

قیمت میلگرد در این بازه زمانی، ابتدا روند کاهشی را طی کرده، سپس با کمی افزایش قیمت روند ثابتب را در روزهای پایانی بهمن ماه طی کرده است. بیشترین بازه نوسان قیمت نیز ۱۰۰ تومان در هر کیلو میلگرد بوده است.

 

میلگرد

ورق سیاه:

ورق سیاه که بیشتر در صنایع  و  مواردی همچون ساخت مخازن مورد استفاده قرار می گیرد، تا ۲۰ بهمن تقریبا روند ثابتی را طی کرده و در روزهای پایانی بهمن ماه با افزایش قیمت همراه بوده است. افزایش قیمت میانگین میلگرد در روزهای پایانی نسبت به کمترین میزان خود در اوایل بهمن ماه ۷۰ تومان در هر کیلو میلگرد بوده است.

 

ورق سیاه

ورق گالوانیزه:

میانگین قیمت ورق گالوانیزه در ۱۵روز اول بهمن ماه کاملا ثابت بوده ست به طوری که در شکل زیر هم نشان داده شده است، میانگین قیمت ورق گالوانیزه ۳۰۶۵ تومان به ازای هر کیلو تسمه بوده است که در روزهای پایانی با ۱۵ تومان کاهش در میانگین کیلویی ورق گالوانیزه به ۳۰۴۰ تومان رسیده است.

 

ورق گالوانیزه

پروفیل:

پروفیل در این بازه زمانی، با شیب کم روند کاهشی قابل توجهی را طی کرده است. تفاوت قیمت آن در روزهای آغازین و پایانی بهمن ماه نیز ۱۵۰ تومان به ازای میانگین کیلویی پروفیل بوده است.

 

پروفیل

تسمه:

قیمت تسمه روند کاهشی پله ای را در این روزها تجربه کرده است. نوسانات قیمت در حدود ۸۰ تومان در هر کیلو کاهش داشته است.

 

تسمه

صفحه ستون:

صفحه ستون نیز روند افزایش پله ای محسوسی را در این روزها تجربه کرده است و قیمت آن از ۲۲۶۰ تومان به ۲۳۴۰ تومان در هر میانکین کیلویی رسیده ات.

 

صفحه ستون

ناودانی:

روند کاهشی پله ای را در این روزها تجربه کرده است. در حدود ۸۰ تومان در هر کیلو کاهش قیمت داشته است.

 

ناودانی

نبشی:

قیمت نبشی روند کاهشی پله ای را در این ماه تجربه کرده است ولی در روزهای پایانی با کمی افزایش قیمت همراه بوده است.تفاوت بیشترین و کمترین قیمت آن نیز  ۸۰ تومان در هر کیلو است.

نبشی

 

 

 

گزارش های پیشین از نوسانات قیمت آهن آلات:

نوسان قیمت آهن آلات در پایان دیماه

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی