رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

قیمت های نفت
بنا به پیش بینی تحلیلگران بانک استرالیا و نیوزیلند؛

قیمت های نفت بالاتر می رود

پایگاه خبری اف ایکس استریت اسپانیا اعلام کرد، تحلیلگران بانک استرالیا و نیوزیلند پیش بینی می کنند، قیمت های نفت باز هم بالاتر خواهند رفت.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری یاد شده، تحلیلگران بانک استرالیا و نیوزیلند می گویند در هفته گذشته نقدینگی در بازارهای نفت خام همچنان پایین و قیمت های نفت تقریبا ثابت بودند.

به گفته آنها، نوسان قیمت نفت برنت دریای شمال در طول هفته گذشته از یک دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه فراتر نرفت.

آنها این نوسان کم را به گیر افتادن بازار بین خوشحالی ناشی از کاهش تولید اوپک و نگرانی های ناشی از افزایش موجودی انبارهای نفت در آمریکا نسبت دادند.

شمار دکل های نفتی در آمریکا هفته گذشته باز هم بالا رفت و به رکورد ۵۹۷ دستگاه رسید که از اکتبر سال ۲۰۱۵ (مهر – آبان سال ۱۳۹۴) تاکنون بی سابقه است.

تحلیلگران بانک استرالیا و نیوزیلند گفتند ما همچنان روند افزایش موجودی انبارهای نفت و فعالیت های حفاری در آمریکا که پیامد افزایش قیمت های نفت پس از کاهش تولید اوپک هستند را رصد می کنیم، اما به نظر می رسد فعالیت های حفاری در آمریکا هنوز تاثیر کاهش تولید اوپک را به طور کامل خنثی نکرده است و بنابراین پیش بینی می شود قیمت های نفت باز هم بالاتر روند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست رسمی ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) خود در وین برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.

این قرارداد از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی (‌۱۲ دی) به مدت ۶ ماه اجرا می شود و قرار است اوپک به طور متوسط یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.

اوپک همچنین در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر)، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه ساخت.

این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود در نیمه نخست ۲۰۱۷ میلادی موافقت کردند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی