رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

تولید

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : برای رونق صنعت و تولید کشور چاره ای جز گشایش بازار نداریم چرا که بازار ۸۰ میلیونی برای ما کافی نیست و باید به دنبال بازار های جهانی باشیم.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا نعمت زاده در چهاردهمین همایش تولید ملی ، افتخار ملی گفت: از خانه صنعت و معدن و و تشکلهای دیگر بخش خصوصی تقاضا داریم که به بحث صادرات در شاخه تولید و تجارت سامان دهند.

وی اظهار کرد : اغلب واحدهای کوچک و  متوسط توانایی حضور در بازارهای جهانی را ندارند و باید حمایت شوند.

نعمت زاده در ادامه از ایجاد مراکز تجاری در خارج از کشور خبر داد و گفت : به دنبال ایجاد مراکز تجاری در خارج از کشور هستیم ، بدین منظور امروز توافق کردیم که دو ساختمان و دو سفارتخانه در اختیار بخش خصوصی و ترجیحا اتاق صنایع و معادن ایران قرار بگیرد.

وی تاکید کرد :‌ ایجاد این مراکز قطعا یکی از نیازمندیهای توسعه صادرات کشور است .

نعمت زاده با تاکید بر حمایت دولت از رونق تولید گفت : تسهیلاتی را در جهت شرکت واحدهای تولیدی در نمایشگاههای خارج از کشور قرار داده ایم و در مواردی تا ۵۰ درصد هزینه ها را تقبل می کنیم تا در خدمت صادرات باشیم .

نعمت زاده تصریح کرد : ما باید صنعت خود را بروز کنیم چرا که صنعت باید رقابت پذیر باشد و بدین منظور قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر را ارائه دادیم.

وی در ادامه یادآور شد : جهت رونق اقتصاد کشور از نظام بانکی گرفته تا ساختار مدیریت و قوانین و دستورالعملها ، مسائل و مشکلات ریشه ای داریم و می توان از بخش خصوصی کار گروهی را برای ارائه راهکار مشخص تشکیل داد چرا که در جهت توسعه صنعتی و صادرات هنوز نتوانسته ایم دیدگاه هایمان را یکسان کنیم.

تصویب اختصاص ۴۰ درصد تسهیلات به بخش تولید و صنعت

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت با اشاره به حمایتهای مجلس شورای اسلامی از تولید کشور افزود : چندی پیش نیز رییس مجلس برای حل مشکلات صنعت اعلام آمادگی کرد و ما نیز از طریق کمیسیون صنایع مشکلات مربوط به تولید و صنعت را مطرح کردیم . این امر باعث شد که اختصاص ۴۰ درصد تسهیلات به بخش صنعت و معدن در برنامه ششم توسعه تصویب شود.

وی ادامه داد: سال قبل هم طبق قانون رفع موانع تولید مقرر شد اگر منابع مالی دو سال در یک بنگاه تولیدی سپرده گذاری شود ، می توان هزینه اش را معادل همان نرخ رسمی سود تسهیلات بانکی قبول و به حساب مالیات منظور نمود ، اما مردم و تولید کنندگان کمتر از این موضوعات آگاهند.

نعمت زاده یاد آور شد : بخش تولید در اقتصاد کشور همیشه پیشران بوده و اگر بخش خصوصی قدم پیش بگذارد موفق خواهیم شد.

گفتنی است در ادامه این همایش تفاهم نامه ای با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت و خانه صنعت و معدن به امضا رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی