رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

گازرسانی به صنایع
مشاور وزیر نفت کارگروه گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی؛

گازرسانی به صنایع از اهم وظایف شرکت ملی گاز ایران است

صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، اشتغال‌زایی و رونق اقتصاد کشور از مهم ترین آثار گاز رسانی به صنایع و واحدهای تولیدی است.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، اشتغال‌زایی و رونق اقتصاد کشور از مهم ترین آثار گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمود آستانه، مشاور وزیر نفت و مسئول پیگیری‌های بیع متقابل که  با دکتر جادری استاندار و شیرخانلو معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان دیدار و گفتگو داشت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این در حالی است که برخورداری از دریا و سواحل طولانی و جزایر متعدد با کاربردهای مختلف و بسیاری دیگر از ظرفیت ها نیز، جایگاه ویژه ای برای این استان رقم زده است.
آستانه که به منظور شرکت در جلسه کارگروه گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی استان هرمزگان به این استان سفر کرده بود، با اشاره به این که جایگزینی گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک در صنایع، از اهم وظایف و اولویت‌های کاری شرکت گاز است، گفت: بحق، اقدامات شایان و درخور تحسینی در این مدت کوتاه از سوی شرکت گاز استان صورت گرفته که نشان از مسوولیت پذیری، تعهد، توانایی و تخصص مدیریت عامل و مجموعه این شرکت است که خدمات ارزشمند و ارزنده‌ای به مردم ارایه کرده است.
در این دیدار، همچنین استاندار هرمزگان از تعامل و پیگیری‌های مجدانه پارسا پروین مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان در اجرای پروژه های گازرسانی استان تقدیر و تشکر کرد.
دکتر جادری تاکید کرد: استان هرمزگان با وجود صنایع بزرگی همچون نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، شهرک‌های صنعتی، کارخانه‌های تولیدی و … به عنوان قطب اقتصاد و صنعت کشور بشمار می آید، از این رو ضرورت تامین سوخت مورد نیاز و اهمیت توسعه گازرسانی در بخش صنعت، ملموس‌تر است.

شرکت گاز هرمزگان؛ پیشرو در زمینه فروش گاز به صنایع

در ادامه مراسم، پارسا پروین مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان گزارش مبسوطی از عملکرد و اقدامات شرکت گاز، روند گازسانی و برنامه های آتی شرکت ارایه کرد.
وی اظهار داشت: شرکت گاز هرمزگان اگر چه جزو آخرین استان هایی است که عملیات گازرسانی را آغاز کرده، اما با قدمت کوتاه و عمر چند ساله خود توانسته در زمره شرکت های سودده قرار گیرد و یکی از شرکت های پیشرو کشور در زمینه فروش گاز به صنایع محسوب شود.
به گفته پروین، در حال حاضر فروش گاز طبیعی در استان به بیش از ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسیده است که از این حجم فروش گاز طبیعی، ۷۵ درصد مصرف نیروگاهی و مابقی مصارف صنایع، خانگی و تجاری را شامل می‌شود.
وی افزود: شرکت گاز هرمزگان در خصوص تامین گاز مناطق انرژی‌بر استان نیز، تدابیری را اندیشیده و ارتقا به جایگاه یکی از پنج شرکت گاز استانی برتر در کشور تا سال۱۴۰۰ را، چشم انداز خود تعریف کرده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی