رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

تولید نیروی برق حرارتی
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد؛

بدهی ۱۰۰هزار میلیارد ریالی شرکت تولید نیروی برق حرارتی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی؛ محسن طرزطلب، با اشاره به بدهی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: قرار است سازمان خصوصی سازی نیروگاه هایی که ۱۱ هزار مگاوات برق تولید می کنند، را بفروشد تا بتوانیم بدهی ها را پرداخت کنیم.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری ایرنا، «محسن طرزطلب» گفت: با تلاش های وزارت نیرو، امسال دولت ۶۲ هزار میلیارد ریال از بدهی های بانکی نیروگاه هایی را که در سال های گذشته از سوی دولت دهم واگذار شده بود، پرداخت کرد که کمک بزرگی بود.
به گفته وی، اکنون این میزان از بدهی های شرکت به بانک ها و بانک مرکزی به حساب بدهی های دولت رفته است که امید می رود این مساله ۱۰۰ درصد قطعی شود.

فروش برخی اموال و دارایی ها و تعامل با بانک ها برای پرداخت اقساطی را به عنوان راهکارهای کاهش بدهی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی این شرکت دانست.

این مسوول اضافه کرد: در تلاشیم ۲۵ هزار میلیارد ریال از بدهی ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی باقیمانده را در قالب نیروگاه های واگذار شده، از حساب بدهی های وزارت نیرو خارج کنیم.

طرزطلب ادامه داد: بخشی از اموال و دارایی های شرکت بابت نیروگاه هایی که ۱۱ هزار مگاوات برق تولید می کنند، در مجموع بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال ارزش دارد که با هماهنگی انجام شده، قرار است سازمان خصوصی سازی آنها را بفروشد تا بتوانیم بدهی ها را پرداخت کنیم.

رشد سالیانه ۳۴ درصدی بدهی های شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی:

وی بیان داشت: نام این نیروگاه ها که همگی سودده به شمار می روند، برای مزایده به سازمان خصوصی سازی اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به رشد سالیانه ۳۴ درصدی بدهی ها با احتساب سود بانکی آنها، از تعامل با بانک ها برای پرداخت اقساطی بدهی ها خبر داد.

دی ماه گذشته معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو اعلام کرد ۸۰ هزار میلیارد ریال از مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد ریال بدهی اعلامی وزارت نیرو در آغاز سال به پیمانکاران، تولیدکنندگان برق، تولیدکنندگان تجهیزات و بانک ها کاهش یافت

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی