رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر

بیش از ۱۰۰ اختراع بعد از اعلام فراخوان فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر برای عرضه در این فستیوال ثبت نام کرده‌اند و پس از ۲ مرحله ارزیابی، ۳۷ نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.

 بیش از ۱۰۰ اختراع بعد از اعلام فراخوان فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر برای عرضه در این فستیوال ثبت نام کرده‌اند و پس از ۲ مرحله ارزیابی، ۳۷ نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی  به نقل از خبر تاسیسات، اکبر قنبرپور، رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر، نهم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

به گفته وی، این برنامه ششمین رویداد در حوزه معارفه نوآوری است که توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران و با هدف تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه به شیوه فروش، اعطای لیسانس و یا مشارکت در طرح، در حوزه‌های تخصصی و کاربردی مختلف برگزار می شود.

قنبرپور با اشاره به اینکه فستیوال‌های تخصصی نوآوری با هدف کمک به تعامل صاحبان نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران طرح‌ریزی شده است، تصریح کرد: در هر فستیوال نوآوری، طرح‌های نوآورانه در یک حوزه تخصصی-کاربردی فراخوان شده و بعد از ارزیابی طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در کتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می شود.

وی مخاطبین این رویداد را سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، صنعتگران و تولیدکنندگان در حوزه تخصصی برگزاری فستیوال که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه هستند، دانست.

رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران توضیح داد: در واقع مرکز فن‌بازار ملی ایران به عنوان مرجع تبادلات فناوری کشور قصد دارد ضمن ایجاد فضای تعامل رودررو میان صاحبان طرح‌های نوآورانه و صنعتگران با استفاده از ظرفیت کارگزاران تبادل فناوری، به توسعه تجاری‌سازی دستاوردهای صاحبان نوآوری از یک سو و رقابت‌پذیری و رشد توانمندی رقابتی شرکت‌های تولیدی و صنعتی و ایجاد ارزش افزوده از دستاوردهای علمی/پژوهشی کمک کند.

قنبرپور افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت طرح‌های نوآورانه بخش رنگ و رزین، لاستیک و پلاستیک،‌ روز دوشنبه، ۹ اسفند ۹۵ در تهران برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، بازار دارایی فکری با انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک فناوری پردیس و سازمان بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی شده است که از طریق برگزاری فستیوال‌های اختراعات، تاکنون ۸ معامله به ارزش ۵۶ میلیارد ریال منعقد شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی