رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

سيستم بانکي بايد نگاه خود را در حمايت از توليد تغيير دهد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین گفت:سیستم بانکی در حمایت از تولید و صنایع داخلی باید از سیاست کشورهای پیشرفته الگو بر داری کند .

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین گفت:سیستم بانکی در حمایت از تولید و صنایع داخلی باید از سیاست کشورهای پیشرفته الگو بر داری کند .

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از آریا، محمد حسن پیوندی، در خصوص حمایت سیستم بانکی در جهت تامین منابع مورد نیاز صنایع پتروشیمی با توجه به ارزش افزوده و سودآوری این صنعت برای اقتصاد کشور اظهار داشت: زمانی که بانک های خارجی در قالب فاینانس به کشورهای در حال توسعه تسهیلات پرداخت می کنند در واقع به نوعی از صنایع ، کارخانجات تولیدی و همچنین حفظ اشتغال کشورشان حمایت می کنند.

وی با بیان این که در کشورهای صنعتی و پیشرفته مقوله توسعه پایان یافته و آنچه که حائز اهمیت است اشتغال پایدار و عملکرد مطلوب کارخانجات و صنایع تولیدی است افزود: از این رو سیستم بانکی این کشورها حاضراند به شرطی تسهیلات ارزان ( در قالب فاینانس) در اختیار سایر کشورها قرار دهند که دریافت کننده تسهیلات ۴۰ تا ۵۰ درصد کالای مورد نیاز اش را از کارخانجات آن ها تامین کند.

مهندس پیوندی تصریح کرد: در حالی که در داخل کشور بر حمایت از صنایع داخلی و خرید از سازندگان داخلی اصرار وجود دارد ، اما متاسفانه در عمل شرایط به گونه دیگری است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گازو پتروشیمی تأمین اظهار داشت: معتقدم سیستم بانکی در حمایت از تولید و صنایع داخلی باید نگاه خود را تغییر داده و از سیاست کشورهای پیشرفته در این زمینه الگو بر داری کند .

این مدیر باسابقه صنعت پتروشیمی گفت: بنابراین پرداخت تسهیلات ارزان از سوی سیستم بانکی به سازندگان و صنایع داخلی در  جهت  رونق کسب و کار صنایع و ایجاد اشتغال بسیار تاثیر گذار است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی