رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

تمدید مهلت ارسال اثر به دومین ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب

دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد تخصصی تا پایان اسفند ماه ۹۵ خبر داد. به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علی نقی‌خانی دبیر دومین […]

دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب از تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد تخصصی تا پایان اسفند ماه ۹۵ خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، علی نقی‌خانی دبیر دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار صنعت آب و فاضلاب گفت: به علت استقبال چشمگیر ایده پردازان و همچنین درخواست شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاهیان، مراکز و موسسات تحقیقاتی، محققان و مخترعان فعال در این حوزه مهلت ارسال ایده‌ها و فناوری‌ها تا پایان امسال تمدید شد.

وی افزود: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دومین رویداد ملی ایده بازار و فن بازار آب‌و‌فاضلاب و ارسال ایده خود، می‌توانند به سایت رویداد به نشانی http://www.abfa.ideasbazaar.ir مراجعه کنند.

نقی‌خانی ادامه داد: این رویداد ملی قرار بود روزهای سوم و چهارم اسفند ماه امسال به همت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شود که با تمدید زمان دریافت ایده‌ها، برگزاری رویداد به اردیبهشت سال آینده موکول شد.

وی گفت: دبیرخانه ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت ایده‌های دومین رویداد آب و فاضلاب را همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز کرد و تاکنون ۲۱۰ ایده به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است.

این رویداد ملی در دو بخشِ ایده بازار برای ارائه ایده‌های جدید و همچنین بخش فن بازار برای ارایه طرح‌ها و محصولات جدید ساخته شده، برگزار می‌شود و علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات آب‌و‌فاضلاب، در زمینه مدیریت بحران در آب‌و‌فاضلاب نیز ایده‌های مربوط جمع‌آوری شده است.

نقی‌خانی اظهار داشت: رویدادهای ملی ایده بازار به طور کلی با استناد به دو اقدام ملی ۸ و ۹ از راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور برگزار می‌شود و حمایت از ایجاد مراکز خدمات پشتیبان ایده تا بازار، ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت دار کشور، از جمله اقدامات ملی راهبرد کلان ۳ نقشه جامع علمی کشور به شمار می‌آید.

وی گفت: در نخستین رویداد ایده بازار آبفا که سال قبل در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد، ۱۳۲ ایده به دبیرخانه ایده بازار امیرکبیر رسید که ۱۸ طرح توسط هیات داوران در مرحله نخست داوری‌ها انتخاب و معرفی شد و در جریان داوری مرحله دوم نیز هفت ایده به رقابتهای نهایی راه یافتند که در مراسم پایانی، سه ایده اتصال قابل انعطاف، انبساط و انقباض با دوسر کاسه‌ای مفصلی – آنالایزر و کنترلر کلر باقیمانده در آب و اختراع روش جدید برای جابجایی سیالات به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی