رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

اقتصاد
معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد؛

وجود ۹۸هزار تعاونی فعال در سراسر کشور

معاون تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی؛ حمید کلانتری، با بیان اینکه ۹۸ هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد، گفت: ۱۵۰ تعاونی فعال از مجوع۵۰۰ تعاونی دانش بینان در کشور به ثبت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

معاون تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی؛ حمید کلانتری، با بیان اینکه ۹۸ هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد، گفت: ۱۵۰ تعاونی فعال از مجوع۵۰۰ تعاونی دانش بینان در کشور به ثبت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

به گزارش گروه اقتصادی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایرنا سید حمید کلانتری چهارشنبه در نشست هماهنگی ستاد عالی توسعه تعاون هرمزگان اظهار داشت: تعاونی ها و مدیران دولتی باید نگرش جدیدی نسبت به بخش تعاون داشته و همکاری های بین بخشی را افزایش دهند.

وی نقش وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بین بخشی دانست.

کلانتری اضافه کرد: سه درصد کل تعاونی های کشور در استان هرمزگان مشغول به فعالیت هستند که اگر مورد تشویق، حمایت و راهنمایی قرار گیرند می توانند درآمد خوبی برای هرمزگان و ایران اسلامی ایجاد کنند.

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخت و گفت: اقتصاد مقاومتی که عدالت و درون زایی را دنبال می کند ترجمه اقتصاد تعاونی بوده و تمام اهداف آنرا را می توان در تعاونی ها مشاهد کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود همچنین به ظرفیت های استان هرمزگان در بخش صید و صیادی اشاره کرد و ادامه داد: وجود ظرفیت دریا در هرمزگان می تواند به عنوان ظرفیت مناسبی جهت پرداختن به انواع فعالیت های اقتصادی تعاونی ها باشد.

معاون وزیر تعاون بیان کرد: بیشتر صید هرمزگان توسط بخش تعاون صورت می گیرد که این بخش می تواند تا سه هزار میلیارد تومان بازدهی اقتصادی داشته باشد.

کلانتری افزود: تعاونی های مرزنشینان هرمزگان می توانند با بهره گیری از این ظرفیت فرصت های شغلی و اقتصادی فراوانی برای اعضاء خود ایجاد کنند.

وی ابراز داشت: تعاونی ها با جمع آوری سرمایه های خرد مردم مناطق محروم دست به اجرای برنامه های بزرگ و کوچک اقتصادی زده و برای اعضاء خود درآمد ایجاد می کنند.

معاون وزیر تعاونی اشاره کرد: بخشی از مشکل هایی که در خصوص فعالیت تعاونی های مرزنشینان گفته شد در استان قابل حل است و بخش دیگری باید در مرکز حل شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی