رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

آب و برق

درپی ادامه قطع برق بخشهای بزرگی از کلانشهر اهواز و تعدادی از شهرهای دیگر استان خوزستان و پیامدهای منفی آن، چیت چیان وزیر نیرو دقایقی قبل وارد اهواز شد تا باز هم وضعیت قطعی های برق را بررسی کند.

درپی ادامه قطع برق بخشهای بزرگی از کلانشهر اهواز و تعدادی از شهرهای دیگر استان خوزستان و پیامدهای منفی آن، چیت چیان وزیر نیرو دقایقی قبل وارد اهواز شد تا باز هم وضعیت قطعی های برق را بررسی کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری ایرنا، چیت چیان صبح امروز یک نشست فوق العاده با مسئولان آب و برق استان داشت و هم اکنون مشغول بازدید از تصفیه خانه شماره٢اهواز است.
وزارت نیرو ژنراتورهای مورد نیاز این تصفیه خانه را روز گذشته به اهواز فرستاده و نصب آن در این تصفیه خانه شروع شده است.وزیر جهاد کشاورزی نیز که از دیروز وارد خوزستان شده بود هنوز در اهواز حضور دارد.
دولت تمام توان خود را برای حل مسائل پیش آمده در خوزستان به کار گرفته است.
علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز روز چهارشنبه در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه معضلات خوزستان جدی است، افزود: این حادثه اخیر از جمله گردوغبار، قطعی آب و برق در استان بسیار تلخ بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی از روسای کمیسیون های کشاورزی، آب و منابع طبیعی و انرژی خواست تا این موضوع را با جدیت پیگیری کنند و با دعوت از مسئولان و وزیران مربوطه علت وقوع این مشکلات را جویا شوند.
لاریجانی با تاکید بر اینکه حادثه خوزستان نشان داد که امکان تکرار آن وجود دارد، افزود: البته طبق گفته مسئولان مربوطه تمهیداتی اتخاذ شده تا هر ۳ ماه یک بار بازرسی هایی از ایستگاه ها صورت گیرد تا در صورت لزوم تغییراتی نیز لحاظ شود، اما با این وجود باز هم نیاز به پیگیری وجود دارد و این حق نمایندگان استان خوزستان است که با دعوت از وزیران مربوطه در پی رفع معضلات مهم استان خوزستان باشند.
افزایش کانونهای گرد وخاک در داخل و در کشورهای همسایه به دلیل سدسازی های بی رویه و رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی وخشک کردن تالابها و طرحهای برداشت بی رویه آب در مناطق بالادست منطقه ، همه دست بدست داده و موجب بروز پدیده ریزگردها شده اند که دامنه آن گاه علاوه بر جنوب و غرب کشور گاه تا پایتخت نیز گسترده شده است.
قائم مقام وزیر نیرو ستار محمودی نیز چهارشنبه شب با بیان اینکه انتقال آب بین حوضه ای تنها برای مصارف آشامیدنی است گفت: با تاکید رئیس جمهوری طرح انتقال آب از سرشاخه های کارون به مناطق مرکزی ایران صرفا’ برای مصارف آشامیدنی است.
خوزستان بیش از ۲ میلیون هکتار زمین مستعد کشاورزی دارد که به دلیل کمبود آب تنها حدود یک میلیون هکتار آن زیر کشت می رود، این استان با تولید بیش از ۱۴ میلیون تن یکی از قطب های کشاورزی کشور است.
قطع آب ، برق و همچنین قطع و اختلال مخابراتی و اینترنتی در برخی مناطق زندگی ساکنان شهر اهواز و برخی شهرهای استان را در هفته گذشته مختل کرده و روند فعالیت در این مناطق را از حالت عادی خارج کرده است.
برق در شهرستان های اهواز ، ماهشهر ، هندیجان ، آبادان ، خرمشهر ، باوی ، کارون‌ ،حمیدیه ،سوسنگرد، هویزه و شادگان از ساعت سه بامداد شنبه به دلیل رطوبت بالا و گرد و خاک قطع شد و قطع برق موجب تعطیلی ادارات ، سازمان ها ، بانک ها و مدارس دراین ۱۱ شهرستان استان در این روز شد.
علاوه بر تعطیلی ادارات ، بانک ها و مدارس ، بسیاری از شرکت های خصوصی و خدماتی نیز در کلانشهر اهواز به دلیل قطع برق قادر به فعالیت و ارائه خدمات به شهروندان نبودند و همین امر مردم را خانه نشین کرد.
مسوولان استان قطع برق در مناطق وسیعی از استان و اهواز را پیامد معضل ریزگردها عنوان می کنند .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی