رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

وضع اقتصادی
توصیه رهبر معظم انقلاب به مسوولان؛

به وضع اقتصادی مردم رسیدگی کنید

هشدارها و توصیه های دیروز رهبر معظم انقلاب به مسوولان در دیدارِ مردم آذربایجان شرقی مبنی بر لزوم توجه و رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، در عنوان نخست بسیاری از روزنامه های چاپ امروز جای گرفت.

هشدارها و توصیه های دیروز رهبر معظم انقلاب به مسوولان در دیدارِ مردم آذربایجان شرقی مبنی بر لزوم توجه و رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، در عنوان نخست بسیاری از روزنامه های چاپ امروز جای گرفت.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار پر‌شور هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی به مشکلات مردم پرداختند و نسبت به کم کاری مسوولان هشدار دادند. سخنان رهبر انقلاب در عنوان نخست روزنامه های امروز جای گرفت.

دستور رهبر انقلاب به مسوولان برای رسیدگی به وضع مردم

شماری از روزنامه ها به آن بخش از اظهارات رهبری مبنی بر گلایه مندی مردم از کم کاری و بی اعتنایی مسوولان به مشکلات پرداختند و عده ای نیز موضوع آشتی ملی در کلام رهبر انقلاب را مورد توجه قرار دادند.

روزنامه «اعتماد» با برجسته سازی آن بخش از اظهارات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «مردم گلایه‌ مندند» نوشت: حضور پرشور مردم در مقابل دشمن کمین کرده برای بلعیدن ایران را به حساب گلایه نداشتن آنها از عملکرد مسوولان نگذارید چرا که مردم از مسائل مختلف از جمله تبعیض و کم کاری و بی‌اعتنایی به مشکلات گلایه‌مندند و احساس ناراحتی و رنج می‌کنند.

همچنین، روزنامه «اطلاعات» از زبان رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: مردم از تبعیض، کم کاری و بی اعتنایی به مشکلات گلایه ‌مندند.

روزنامه «تجارت» زیرعنوان «بیکاری، رکود و گرانی از مشکلات است» به نقل از رهبر انقلاب نوشت: حضرت آیت الله خامنه‌ای، «بیکاری و رکود و گرانی» را از مشکلات مهم کشور خواندند و گفتند، «آمریکا می‌خواهد با تکرار ترفند تهدید و جنگ نظامی، توجه مسئولان کشور را از صحنه جنگ واقعی یعنی جنگ اقتصادی منحرف کند، مسئولان هوشیار باشند و همه همت خود را صرف حل مشکلاتی همچون بیکاری، رکود، گرانی و تبعیض کنند. …البته مسئولان در تلاش هستند اما ظرفیت‌های کشور بیش از اینهاست و راه خروج از مشکلاتِ چند بعدی هم مشخص است.»

روزنامه «جوان» از قول رهبر انقلاب اعلام کرد: مردم از بی‌اعتنایی به مشکلات رنج می‌برند. …سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در حال پایان یافتن است و مسئولان دولت و دیگر قوا باید به مردم گزارش دهند در این زمینه چه کرده‌اند؟ رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند که مسئولان نباید به مردم بگویند «باید چنین بشود»، بلکه باید بگویند «چنین شد.»

در این میان، روزنامه های «ابتکار» و «وقایع اتفاقیه» نیز به آن بخش از اظهارات مقام معظم رهبری با این مضمون که آشتی ملی معنی ندارد و مردم با یکدیگر قهر نیستند، توجه کردند. رهبر انقلاب در این بخش از اظهارات خود فرمودند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد؛ البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی