رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

افزایش ظرفیت تولید فولاد توسط چین

دو موسسه در چین و هلند در حالی که تصور می شد چین ظرفیت تولید فولاد خود را در سال ۲۰۱۶ کاهش داده، مدعی شده اند که ظرفیت واقعی فولاد چین در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

دو موسسه در چین و هلند در حالی که تصور می شد چین ظرفیت تولید فولاد خود را در سال ۲۰۱۶ کاهش داده، مدعی شده اند که ظرفیت واقعی فولاد چین در سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است.

چین در نظر داشت طی یک برنامه پنج ساله به منظور مقابله با مازاد عرضه و رعایت مسائل زیست محیطی ، ظرفیت تولید سالانه فولاد خام را به میزان ۱۵۰میلیون تن کاهش دهد.

طبق این گزارش ها،‌ طی سال گذشته میلادی اقداماتی برای کاهش ظرفیت تولید فولاد چین به میزان ۸۵ میلیون تن آغاز شد اما اکثر آنها نیمه تمام باقی ماندند در حالی که همچنان۲۳ میلیون تن از رقم فوق، مشغول به تولید است.

سازمان تحقیقاتی و دولتی چین با نام سی یو استیل(Custeel) و موسسه زیست محیطی غیردولتی هلند با نام گرین پیس (Greenpeace) پیش بینی کرده بودند که در سال ۲۰۱۶ چین ظرفیت تولید فولاد را افزایش دهد.

اگرچه طبق برنامه، از آغاز پروژه های جدید ممانعت می شود اما در سال گذشته ۱۲ میلیون تن ظرفیت جدید در این کشور وارد مدار تولید شده اند. در همین حال موسسات فوق تخمین زده اند که ۴۹ میلیون تن از ظرفیت کنار گذاشته شده،‌ مجدد وارد تولید شده و این امر در به پاسخ رشد قیمت ها شکل گرفته است. بنابراین چین در سال گذشته ظرفیت تولید فولاد را ۹ میلیون تن افزایش داد.

بنابر این گزارش ۸۰ درصد افزایش ظرفیت خالص فولاد در مناطق دارای آلودگی بالا در اطراف شهر پکن روی داده است. یکی از این مناطق استان هبی، بزرگترین منطقه فولادساز چین است که در نظر دارد مجموع ظرفیت تولید فولاد خود را به کمتر از ۲۰۰میلیون تن تا پایان دهه میلادی برساند که کمتر از ۲۸۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۳ است.

مجموع ظرفیت تولید فولاد چین در سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تن بوده که بر اساس آمار رسمی کمتر از پیش بینی های گذشته بوده اما هنوز مازاد حدود ۳۰۰میلیون تن دارد.

رئیس کمیته اصلاحات و توسعه ملی چین در عین حال وعده داده ظرفیت تولید فولاد این کشور کاهش ۴۵ میلیون تنی را خواهد داشت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی