رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

مناقصه نفتی ایران
جزئیات لیست دوم شرکت های مورد تایید ایران؛

تکاپوی شرکت های حاضر در مناقصه نفتی ایران

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت؛ کریم زبیدی، با اشاره به تهیه لیست دوم شرکت‌های مورد تایید برای حضور در مناقصه نفتی ایران اظهار کرد: ۲۹ شرکت در لیست اول و ۴ شرکت در لیست دوم آماده حضور در مناقصه نفتی ایران هستند.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت؛ کریم زبیدی، با اشاره به تهیه لیست دوم شرکت‌های مورد تایید برای حضور در مناقصه نفتی ایران اظهار کرد: ۲۹ شرکت در لیست اول و ۴ شرکت در لیست دوم آماده حضور در مناقصه نفتی ایران هستند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایسنا، کریم زبیدی، در مورد ارسال مدارک توسط شرکت‌های بین‌المللی برای حضور در مناقصات نفتی ایران، اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها در زمانی که تعیین شده بود مدارک خود را ارسال کردند و یک لیست از آنها تهیه شد، اما از آنجایی که مدارک برخی از این شرکت‌ها کامل نبود از آنها خواسته شد تا مجددا مدارک خود را ارسال کنند.

وی با بیان این‌که در لیست نخست مناقصه نفتی ایران ۲۹ شرکت تایید صلاحیت شدند در مورد لیست دوم، تصریح کرد: تاکنون چهار شرکت روسی و یک شرکت ژاپنی مدارک خود را ارسال کرده‌اند. البته هنوز زمانی برای اتمام مهلت این شرکت‌ها تعیین نشده است. همچنین زمان دقیق برگزاری مناقصات مشخص نیست.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت در پاسخ به این سوال که آیا شرکت BP مدارک خود را برای حضور در مناقصات نفتی ارسال کرده است یا خیر، ادامه داد: این شرکت هنوز مدارک خود را ارسال نکرده است. البته مذاکرات و تعامل خود را با ایران قطع نکرده‌اند.

زبیدی به این سوال که چنانچه شرکت BP مدارک خود را برای مناقصه ارسال نکند از حضور در مناقصات نفتی ایران حذف خواهد شد نیز پاسخ داد: شرکت BP شرکت بزرگی است و نمی‌توان آن را به راحتی کنار گذاشت، اما برگزاری مناقصات هم قوانین خاص خود را دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی