رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

بازگشایی خط جدید اعتباری چینی ها در صنعت پتروشیمی ایران

حامد نجم زاده کل، مدیر برنامه ریزی شرکت پتروشیمی سبلان از گشایش اعتبار دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون یوآن از محل خط اعتباری چین خبر داد.

حامد نجم زاده کل، مدیر برنامه ریزی شرکت پتروشیمی سبلان از گشایش اعتبار دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون یوآن از محل خط اعتباری چین خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی  به نقل از خبرگزاری میزان، حامد نجم زاده کل سرمایه گذاری مورد نیاز برای ساخت پتروشیمی سبلان شامل ارزی و ریالی ۱۸۶۰ میلیارد تومان است، افزود: فاینانس پروژه سبلان در بهمن ماه ۱۳۹۳ به مبلغ دو میلیارد و ۵۱۸ میلیون یوآن از محل خط اعتباری چین گشایش و اجرایی شد.

وی پیشرفت فیزیکی این پتروشیمی را ۵۱ درصد اعلام و اظهار کرد: براساس برنامه زمانبندی که ۳۶ ماه بوده، در صورت ادامه روند کنونی، به امید خدادر نیمه اول سال ۹۷ پروژه تکمیل و راه اندازی خواهد شد.

مدیر برنامه ریزی شرکت پتروشیمی سبلان با اشاره به اینکه پتروشیمی سبلان در سال ۱۳۸۹ تاسیس و استراتژی اجرای اتخاذ شده بصورت EP+Cمی باشد، توضیح داد: لیسانس، مهندسی پایه و خرید تجهیزات انحصاری طرح به شرکت تاپسو دانمارک و مهندسی تفصیلی و خرید تجهیزات به شرکت پیدک و و بخش سیویل و نصب مکانیکی به شرکت کیسون سپرده شده است.

نجم زاده محصول پتروشیمی سبلان را سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزارتن متانول گرید AAدانست و درباره خوراک مورد نیاز تصریح کرد: برای تامین خوراک گاز طبیعی به میزان ۲۲۰ هزار نرمال متر مکعب در ساعت قرارداد امضا کرده ایم و قرار است خوراک گاز طبیعی و یوتیلیتی از پتروشیمی دماوند تامین شود که امیدواریم با بهره برداری به موقع این شرکت، مشکلی در تامین سرویسهای جانبی نداشته باشیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی