رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 12 April

شاخص کل تحت‌تاثیر شرکت‌های فلزی و معدنی

در پایان معاملات یکشنبه ۲۴ بهمن در بازار بورس تهران شاخص کل با رشد اندک ۱۰ واحدی در دقایق انتهایی بازار روی رقم ۷۶ واحد ۸۲۷ بسته شد به‌طوری‌که شاخص کل در دقایق پایانی تحت‌تاثیر معاملات مثبت در نمادهای فلزی معدنی فولاد (فولاد مبارکه)، کگل (گل‌گهر) و کچاد (چادرملو) به مدار مثبت بازگشت.

در پایان معاملات یکشنبه ۲۴ بهمن در بازار بورس تهران شاخص کل با رشد اندک ۱۰ واحدی در دقایق انتهایی بازار روی رقم ۷۶ واحد ۸۲۷ بسته شد به‌طوری‌که شاخص کل در دقایق پایانی تحت‌تاثیر معاملات مثبت در نمادهای فلزی معدنی فولاد (فولاد مبارکه)، کگل (گل‌گهر) و کچاد (چادرملو) به مدار مثبت بازگشت.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، نمادهای فولاد، کچاد، کگل و شبهرن نمادهای مثبت تاثیرگذار روی شاخص کل و نمادهای فملی، وکار و پارسا نمادهای منفی تاثیرگذار در این روز بوده‌اند. در بازار فرابورس نیز شاخص آیفکس تحت‌تاثیر معاملات منفی در نمادهای اپرداز، بمپنا و خراسان (پتروشیمی خراسان) با کاهش ۲/۵ واحدی روی رقم ۸۳۵ واحد قرار گرفت.

نمادهای شراز، دماوند، هرمز و ثعمرا (عمران و توسعه شاهد) نیز نمادهای مثبت تاثیرگذار بر شاخص آیفکس بوده‌اند. در این روز در گروه ساختمانی شاهد افزایش تقاضا و مثبت بودن بیشتر نمادهای این گروه بوده‌ایم. به‌طوری‌که نمادهای ثغرب، ثفارس، ثامان، ثعمرا، ثشاهد با صف خرید و نماد وساخت نیز در این روز چندین‌بار در آستانه تشکیل صف خرید قرار گرفت. همچنین نماد شرکت سرمایه‌گذاری شاهد (ثشاهد) با توجه به اخبار و شایعه‌هایی مبنی بر فروش دارایی اعلامی به صف خرید ۴میلیونی رسید.

ثشاهد که در یک هفته اخیر رشد خوبی را به نمایش گذاشت، در همین روز نزدیک به ۷میلیون سهم در قیمت۱/۳۵۳ریال میان سهامداران آن، دست‌به‌دست شده است. نمادهای کرمان و ثاباد تنها نمادهای منفی گروه ساختمانی بوده‌اند. با توجه به مثبت شدن گروه ساختمانی، شاهد افزایش تقاضا در گروه سیمانی نیز بوده‌ایم، به طوری‌که در پایان معاملات این روز بیشتر نمادهای سیمانی مثبت بسته شده‌اند.

شرکت تامین ماسه ریخته‌گری با نماد کماسه پس از توقف کوتاه‌مدت، با صف خرید ۵/۵میلیونی و با قیمت۴/۲۵۰ریال به گردونه معاملات بازگشت. این نماد قبل از متوقف شدن درباره شایعه‌های مطرح شده درباره زمین شرکت و انتقال کارخانه و همچنین درباره تغییر نکردن اطلاعات پیش‌بینی درآمد هر سهم گزارش شفاف‌سازی ارائه کرده بود. در گروه محصولات شیمیایی بیشتر نمادهای این گروه یکشنبه معاملات نیمه متعادل را پشت‌سر گذاشته بوده‌اند.

در این گروه شاهد بازگشایی نماد شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) پس از شفاف‌سازی در زمینه دلایل تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۲/۳۱ و ارائه تعدیل مثبت ۲۶ درصدی سود هر سهم بودیم که با رشد یک‌درصدی و با قیمت۱/۹۰۱ ریال بازگشایی شد. بیشتر نمادهای این گروه در این روز شاهد معاملات متعادل و کم‌حجم بوده‌اند.

در گروه خودرویی در همان ابتدای معاملات این روز، نوسان مثبت را در نمادهای خساپا، خکاوه، خاهن، خگستر، خزامیا، خمحرکه، ورنا و خموتور را نظاره‌گر بوده‌ایم اما این نوسان مثبت تا دقایق پایانی بازار ادامه نداشته و تنها نمادهای خساپا، خودرو، خگستر، خچرخش، خکار، خکمک، خمهر و خزر مثبت و دو نماد خاهن و خنضیر با صف خرید به کار خود پایان داده‌اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی