رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 14 June

تصفیه خانه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران می گوید، این شرکت به دنبال یک ردیف وامی به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو برای توسعه و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب در همه شهرهای استان تهران است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران می گوید، این شرکت به دنبال یک ردیف وامی به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو برای توسعه و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب در همه شهرهای استان تهران است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «علیرضا پرورش» افزود: سرانه تصفیه خانه فاضلاب در کشور سه میلیون ریال و با در نظر گرفتن هزینه های شبکه، پنج تا ۶ میلیون ریال به ازای هر فرد ایرانی است.

وی گفت: برای توسعه، تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب در همه شهرهای استان تهران درخواست ردیف وامی ۳۰۰ میلیون یورویی از مجلس شورای اسلامی شده است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به طرح جامع آبرسانی تهران موسوم به پروژه «رینگ آب تهران» اظهار داشت: این طرح از دهه ۱۳۹۰ مطرح و از یک سال و نیم گذشته آغاز شده و قرار است این طرح، آب رسانی با کیفیت پایدار را به استان تهران در افق ۱۴۱۰ میسر کند.

به گفته پرورش، طرح یاد شده به طول ۱۸۰ کیلومتر شامل تصفیه خانه های جلالیه، کن، تهرانپارس، سوهانک، ماملو و تصفیه خانه شمال غرب تهران است که به همراه شبکه آبرسانی این تاسیسات، دور تا دور شبکه آب تهران را زیر پوشش قرار می دهد.

وی یادآور شد: این طرح با توجه به دارا بودن قطر زیاد لوله ها که در برخی نقاط تا ۲۲۰۰ میلیمتر است، پروژه ای خاص بوده و با توجه به وجود زیرگذرهای زیاد در تهران، اجرای آن سختی های خاص خود را دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به تامین کیفیت پایدار آب تهران، خاطرنشان کرد: پروژه یاد شده حتی در سال های خشکسالی می تواند کیفیت آب را پایدار نگه دارد.

وی بیان داشت: پروژه رینگ آب تهران اینک ۹۵ درصد پیشرفت دارد و در حال آماده سازی عملیات نهایی آن برای افتتاح هستیم.

در پروژه رینگ آب تهران، هفت تصفیه خانه سیستم آب و فاضلاب تهران به طور مستقیم به صورت رینگ متصل می شود و کیفیت پایدار آب استان تهران را تامین می کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی